Kimdir

İlteriş Ergün Kimdir, Kaç Yaşında? İlteriş Ergün Hayatı ve Biyografisi

İlteriş Ergün Kimdir, Kaç Yaşında? İlteriş Ergün’ün Babası Kimdir? Soruları TV programlarında gündeme dair yaptığı yorumlarla merak edilen isimler arasında yer alıyor. Araştırma Görevlisi olan İlteriş Ergün’ün Babası İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün’dür. İşte İlteriş Ergün Hayatı ve Biyografisi.

İlteriş Ergün Kimdir, Kaç Yaşında?

Katıldığı TV programlarımda Siyaset gündemi dair yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Dokuz Eylül Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olan İlteriş Ergün, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlamıştır. İleri seviyede İngilizce bilen Ergün 2014 yılından bu yana Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümünde Bütünleşik Doktora yapmaktadır. .


İlteriş Ergün Hayatı ve Biyografisi

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlteriş Ergün 21. 23. ve 27. dönem Muğla Milletvekili Metin Ergün’ün oğludur. 2021 yılında Almaş Bakiyev ile evlenen Ergun’un nikah şahitlikleri ise İYİ Parti Lider Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılmıştır. .

İlteriş Ergün: Twitter


İlteriş Ergün’ün Babası Metin Ergün Kimdir?

Metin Ergun, 23 Şubat 1963’te Muğla ili Milas ilçesi Kargıcak köyünde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Nazife’dir. Metin Ergün, öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. .

Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996’da doçent, 2006’da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu. 21. Dönem Muğla Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır. .


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu