Kimdir

İpek Özbey Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? İpek Özbey Hayatı ve Biyografisi

Sunduğu ve katıldığı programlarda sıklıkla gündeme gelen İpek Özbey son günlerde en çok aranan isimlerden biri oldu. Gelin birlikte İpek Özbey hakkında tüm detayları öğrenelim.

İpek Özbey Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?. Yazdığı gazete yazıları ve kitaplarıyla tanınan İpek Özbey,  açıkoturumlarda yaptığı yorumlarla sosyal medyada da gündem olmaya devam ediyor. Aynı zamanda Halk Tv’ de program sunuculuğu yapan İpek Özbey Evli mi, Babası Kim? İşte İpek Özbey Hayatı ve Biyografisi

İpek Özbey Kimdir?

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İpek Özbey, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Babası Mustafa Özbey, Mydonese Showland Yönetim Kurulu Başkanıdır. Gazetecilik mesleğine, Günaydın gazetesinde adım attı. Daha sonra NTVCumhuriyet gazetesi ve Hürriyet gazetesinde görev yaptı. Ekim 2019’da Hürriyet gazetesinden çıkarıldı. 30 Ekim 2019 tarihinde, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün hürriyet ile yolları ayırdık… her şey çok güzel olacak…” ifadelerini kullandı.

Aralık 2019’da Cumhuriyet gazetesinde görev yapmaya başladı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yarını bekleyemedim… Söyleşileriyle gündem yaratan İpek Özbey Cumhuriyet’te. İlk söyleşi 2 Aralık’ta… İpek Özbey’e “Cumhuriyet ailesine hoş geldin” diyor, ilk söyleşisini Cumhuriyet okurları gibi ben de sabırsızlıkla bekliyorum…” ifadelerini kullandı.


İpek Özbey Hayatı ve Biyografisi

İpek Özbey, Cumhuriyetgazetesinde söyleşiler yaptı. Yeniden yayın hayatına başlayan Olay TV‘nin kadrosuna dahil oldu. Olay TV’de ekrana gelen “Sadece Soruyorum” programını sundu. Olay TV, 26 gün yayında kaldıktan sonra kapandı.

Ekim 2021’de Halk TV‘de yayınlanan “Sadece Soruyorum” programını sunmaya başladı. Kasım 2021’de Halk TV’de hafta içi her gün ekrana gelen “Kadraj” programını sunmaya başladı. İpek Özbey, bir dönem Hürriyet Gazetesinde çalışmış ve şimdi ise Cumhuriyet Gazetesinde görev alan bir gazetecidir. Siyasal konular üzerine yazdığı kitaplarla tanınan gazeteci aynı zamanda yazdığı köşe yazılarıyla da biliniyor.


İpek Özbey’in Kitapları

  • 15 Temmuz Demokrasi Kahramanları
  • Kırık Matruşka
  • Gökyüzünden Türkiye

Twitter 👉 İpek Özbey

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu