Kimdir

İsmail Baki Tuncer Kimdir, Nerelidir? İsmail Baki Tuncer Hayatı ve Biyografisi

İsmail Baki Tuncer Kimdir, Nerelidir?. Yetenek yarışmalarıyla kendini tanıtmaya başlayan İsmail Baki Tuncer daha sonra yer aldığı projelerde yaptığı skeçler ve rollerle isminden söz ettirmeyi başardı. Kısmet Değilmiş ve Erkek tarafı isimli dizlerde ve bir süre Radyo programları ile de farklı projelerde yer aldı. Peki İsmail Baki Tuncer Kaç Yaşında? İsmail Baki Tuncer Hayatı ve Biyografisine ait tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

İsmail Baki Tuncer Kimdir, Nerelidir?

İsmail Baki Tuncer, 1 Haziran 1977 tarihinde İstanbul, Şişli’de Hürriyet mahallesinde 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak doğmuştur. Aslen Ordu Mesudiye’lidir. 1984 yılında Hürriyet mahallesinde Hürriyet İlkokulu’nda başladı. Ortaokulun ilk senesini Kuştepe Lisesi’nde okuduktan sonra Ümraniye ‘ye taşındı orta ve lise eğitimini Nevzat Ayaz Lisesinde tamamladı. Asıl mesleği grafikerliktir. 1999 yılında askerlik hizmetini tamamladı. İsmail Baki, evli ve 2 çocuğu vardır.


İsmail Baki Tuncer Hayatı ve Biyografisi

Yeteneğini küçük yaşlarda keşfeden Tuncer, okulda ve mahallede arkadaşlarını hep güldürürdü. İlk olarak Kemal Sunal’ın Şaban tiplemesiyle temelini atmaya başladı. İsmail Baki Tuncer sayısız yetenek yarışmasını kazandı ve gitgide kendini geliştirdi. İsmail Baki 2001 yılında yapımcılığını Hıncal Uluç’un üstlendiği, sunuculuklarını Ali Kocatepe ve Nehir Erdoğan’ın yaptığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tele Pazar programında canlı yayın skeçleriyle yavaş yavaş ün kazanmaya başladı.

2001 yılında yapımcılığını Hıncal Uluç’un üstlendiği, sunuculuklarını Ali Kocatepe ve Nehir Erdoğan’ın yaptığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tele Pazar programında canlı yayın skeçleriyle ekranlardaydı.

2003 yılının ilk ayında Radyo Klas’da program yapmaya başladı. Bir spor kanalında “Komiglig” adlı spor komedi programı ve ayrıca “Magazin Rüzgârı” adlı programda parodilerde boy gösterdi.

2008 yılında KanalTürk Televizyonunda “Meşhurlar Perdesi” adlı komedi;Karagöz ve Hacıvatlı gölge oyunu tarzındaki programda, Recep İvedik, Cem Yılmaz, Kemal Sunal (İnek Şaban) gibi komedi ustalarının karakterlerini seslendirdi.

TV8’de Yavuz Seçkin’in sunumuyla yayınlanan “Joker” adlı şaka programında ve yine TV8’de “Co-Medya” isimli programda görev aldı. Kanaltürk ekranlarında “Medyatip” isimli mizah programında görev aldı.

İsmail Baki 5 Ekim 2009’da Pal FM bünyesinde program yapmaya başlamış ve 26 Ağustos 2011’den itibaren radyoculuğa ara vermiştir.

2011 sonlarında TRT 1 ekranlarında “Tonga” isimli gizli kamera bilgi yarışması sunuculuğu üstlenen İsmail Baki, TNT ekranlarında İSMAİL adlı programıyla izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. “İsmail Baki Tv” isimli komedi programı ile FOX ekranlarında oldu.

Özellikle kendini taklit mecrasının dışına çıkarıp, meydana getirdiği özgün tiplemeleri ile takdir topladı. Bu özgün tiplemelerin başında gelen Sabit Kanca bir anda görsel ve sosyal medyada fenomen haline geldi.

22 Mart 2013 tarihinde vizyona giren “Sabit Kanca” filminde başrol oynadı. Filmde Halil Sezai’de oynadı.

2014 yılında Survivor yarışmasında Ünlüler takımında; Oyuncu Tolga Karel, Futbolcu Ahmet Dursun, Voleybolcu Duygu Bal, Atlet Merve Aydın, Oyuncu İsmail Baki Tuncer, oyuncu Eda Özerkan, Şarkıcı Gökhan Keser, Futbolcu Serenay Aktaş var.

Gönüllüler takımında ise; Model Samanta Mendes, model ve oyuncu Akın Saatçi, Müge Üzel, Sahra Işık ve Berna Canbeldek, Turabi Çamkıran, Yiğit Dikmen, Ekrem Toraman, Ertunga Gemuhluoğlu ve Mert Palavaroğlu var.


İsmail Baki Tuncer: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu