KPSS Atama Puanları

İtfaiye Eri Alımı Taban Puanları 2021

İtfaiye Eri Alımı Taban Puanları 2021. Belediyeler İtfaiye eri pozisyonu alımları için kendi ilana çıkar ve  belediye tarafından belirlenen şart çerçevesinde alımlar gerçekleşir. İtfaiye Eri alımları için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ve Acil Durum ve Afet Yönetimi ön lisans bölümlerinden mezun olma şartı istenirken B ve C sınıfı sürücü belgesi sahip olmak şartlar arasında yer alıyor.

İtfaiye Eri Alımı Taban Puanları 2021

İtfaiye eri alımları genel olarak KPSS Ön lisans mezunları için P93 puanıyla, KPSS ortaöğretim mezunları için ise P94 puan türü ile alım yapılmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde İtfaiye alım ilanı yayınlayan Muğla Belediyesinin başvuru şartları


Ortaöğretim İtfaiye Eri Alımı Taban Puanları

Muğla Belediyesi tarafın yapılan alımlarda Ortaöğretim mezunları için 50 kadro açıldı. Açıklanan sonuçlarda en yüksek 83 puan ile en düşük yerleşen ise 59 puan ile yerleştiği görülmektedir.


Ön lisans İtfaiye Eri Alımı Taban Puanları

Muğla Büyükşehir Belediyesi ön lisans mezunları arasından en yüksek 83 ve en düşük 69 puan ile toplam 5 itfaiye eri alımı yaptı


Lisans  İtfaiye Eri Alımı Atama Puanları

Muğla Büyükşehir Belediyesi lisans mezunları arasından en yüksek85 puandan başlayarak en düşük 75 puana kadar toplam 15 itfaiye eri alımı gerçekleştirdi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu