Kimdir

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım Kimdir, Nerelidir?

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım Kimdir, Nerelidir? Soruları en çok merak edilen isimlerden oluyor. 8 Ocak 2022 yılında yapılan kongre seçiminde İyi Parti İstanbul İl başkanı seçilen Coşkun Yıldırım 1964 Erzincan doğumludur. İşte Coşkun Yıldırım Hayatı ve Biyografisi Hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım Kimdir, Nerelidir?

Siyasetçi ve İş İnsanı Coşkun Yıldırım 8 Ocak 2022 yılında yapılan kongre seçiminde İyi Parti İstanbul İl başkanı olarak seçilmiştir. Coşkun Yıldırım 1964 Erzincan doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 59 yaşındadır.

Coşkun Yıldırım, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi’nde Sosyal Yapı-Sosyal Değişim üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yıldırım, gayrimenkul ve inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. .

Coşkun Yıldırım evli ve  2 çocuk babasıdır.


Coşkun Yıldırım Hayatı ve Biyografisi

Coşkun Yıldırım, Erzincan Kültür Vakfı’nın kuruculuğunu ve mütevelli heyeti üyeliğini, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı mütevelli heyeti üyeliğini yürütmüştür. 

25 Ekim 2017’de kurulan İYİ Parti’de Kurucular Kurulu üyeliği ve iki dönem Genel İdare Kurulu üyeliği yaptı. 2018 Türkiye genel seçimlerinde İstanbul 2. bölgeden İYİ Parti milletvekili adayı oldu. 8 Ocak 2022 tarihinde yapılan İstanbul 3. Olağan Kongrede İYİ Parti İstanbul il başkanlığına seçildi.


Coşkun Yıldırım: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu