Kimdir

Kadir Ezildi Kimdir, Nerelidir? Kadir Ezildi Hayatı ve Biyografisi

Kadir Ezildi Kimdir, Nerelidir?. Sosyal medyadan paylaştığı videolar ve katıldığı Televizyon programları Temizlik Avcıları ve Temizlik Benim İşim yarışmasıyla ile ünlü olmayı başaran Kadir Ezildi temizlik konusunda titizliği ile tanınmaktadır. 1995 doğumlu İstanbul doğumlu olan Kadir Ezildi, anne tarafından Bayburt, baba tarafından ise Konyalıdır. Temizlik Benim İşim yarışmasının sunuculuğunu yapan Ezildi’nin asıl işi özel bir hastanenin arşiv görevlisidir. İşte Kadir Ezildi Hayatı ve Biyografisi.

Kadir Ezildi Kimdir, Nerelidir?

26 yaşında ve 1,78 boyunda olan Kadir Ezildi 19 Mart 1995 İstanbul doğumludur ve balık burcudur. İstanbul’da annesi ve kardeşiyle yaşayan Ezildi özel bir hastanede arşiv sorumlusu olarak çalıştı. Sosyal medyada paylaştığı videolarla popüler olan Kadir, katıldığı televizyon programı ile geniş kitlelere ulaşarak herkesin sevgisini kazandı.

Temizlik konusundaki takıntıları, ailesi ve komşularıyla olan ilişkilerini yansıtan videolarıyla mahalle kültürüne olan özlemimizi gidererek “ailemizin çocuğu” olmayı başardı. Özlü sözleri, esprili üslubu ve günlük yaşamdaki maceralarıyla o artık bir fenomen!


Kadir Ezildi Hayatı ve Biyografisi

Kadir Ezildi‘nin temizlik konusundaki takıntısı anne ve babasının ayrılmasından sonra başlamış. Kadir evini çok seviyor ve sürekli temizlik yapıyor. Ne var ki annesi ve erkek kardeşi bu durumdan pek de memnun değiller! Zira kendilerini evlerinde misafir gibi hissediyorlar! Bir yeri kirletmemek için sürekli diken üstünde yaşıyorlar!

Temizliğin yanı sıra düzen konusunda da takıntılı olan Kadir Ezildi, kazandığı tüm parayı temizlik malzemelerine ve evin dekorasyonuna harcıyor. Öyle ki evdeki mobilyaları kendi temizlik anlayışına uymadığı gerekçesiyle baştan aşağıya yenilediğini söylüyor. Market alışverişi sırasında temizlik ürünlerinin olduğu reyonda çok fazla zaman geçiriyor. Tüm ürünleri yakından inceliyor.

Evin bütün temizliğini kendisi yapıyor. Yere kıl döküleceği gerekçesiyle erkek kardeşine ağda yaptıracak derecede takıntılı bir temizlik hastası! Çamaşır suyuyla ilişkisini “Temiz olması için çiçeklere bile döküyorum” diyerek açıklıyor. Ondan haber siz eve misafir gelemiyor. Gelen misafirlerin ilk olarak banyoya gitmelerini rica ediyor. Misafirlerden ayaklarını yıkayarak çoraplarını değiştirmelerini istiyor. Temizlik konusunda takıntılı olduğunun farkında fakat tedavinin bu duruma bir çözüm olacağını düşünmüyor. Bu takıntısı nedeniyle evlenecek birini bulmakta zorlanacak olması ise annesinin en büyük korkusu…


Kadir Ezildi Sözleri

 Meditasyon gibi hiç bir şey takmıyorsunuz bi kova su alıp her yeri siliyorsunuz.


– O adam olmaz.. o adam olmaz! Ki o bu banyoyada yakışmıyor zaten.. Hepsinin sırası var…


– Lavabo benim dert teknem…


Ömür ömür dediğin bir kara kömür
kömür attım soba tutuştu ömür gitti gençlik uçuştu


-Bir daha ben 24’ü görür müyüm görmez miyim.


-Adım Kadir olsa ne olur Kaderim olmadıktan sonra


-Benim adım Kadir ezildi beni görünce kirler sıraya dizildi


-Duvara astım elek
Güldürmedi Felek
Ocak yağ bağlamış öbek öbek
E çölün kızı sen silmesen biz ne edek


-Kara tren geliyor dağların arasından
Ben yarimi tanırım kaşların karasından


-Mal da yalan mülk de yalan
Koy temizlik kovasını sile sile dolan


Kadir Ezildi: Instagram 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu