Öğrenci Gazetesi

Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu ve Açılacak Dersler 2021

Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu ve Açılacak Dersler 2021. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı Kayseri Üniversitesi tarafından yaz okulunun açılacağına dair akademik takvim yayınlandı. Kayseri Üniversitesi resmi sitesi üzerinden yayınlanan duruda 2021 Kayseri Üniversitesi yaz okulu başvuru tarihleri ve açılan derslere akademik takvimde yer verildi. Kayseri Üniversitesi 2021 yaz okulu duyurusunda kayıtların 5-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirileceği duyuruldu. Yaz okulu dersleri 12 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak ve yaz okulu sınavları ise 06-12 Eylül 2021 tarihleri arası gerçekleşecektir. Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu başvurusu, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu 2021

05-09 Temmuz 2021Yaz Okulu Ders Kayıtları
12 Temmuz-05 Eylül 2021Yaz Okulu
6-12 Eylül 2021Yaz Okulu Final Sınavları

Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Açılacak Dersler 2021

Yaz Okulundan ders alacak öğrencilerimizin 06 Temmuz 2021 Salı gününden itibaren 09 Temmuz 2021 Cuma saat 17:00 ‘a kadar başvurularını ve OBİSİS üzerinden ders kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra sistem kapanacak, başvuru ve ders kaydı kesinlikle yapılamayacaktır. 

Yaz Okulunda Açılacak Dersler için TIKLAYINIZ.

  1. Üniversite Öğrencileri İçin Yaz Okulu için Yapmaları Gereken İşlemler;

Üniversitemiz Öğrencilerinin www.obisis.kayseri.edu.tr adresine girerek “Ders Kayıt” sekmesinde açılan ekrandan almak istedikleri derslerin seçim işlemini yapmaları gerekmektedir.

Ders seçme işlemini tamamladıktan sonra sistemde oluşan yaz okulu ücretini T.C kimlik numaraları ile Türkiye genelindeki Halk Bankası Şubelerinden Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Hesabına T.C Kimlik numaraları ile “şahsen yatırmaları gerekmektedir. Yaz Okulu ücreti yatırıldıktan sonra yaz okulu ders kayıtları tamamlanmış olacaktır.

  1. Misafir Öğrenciler İçin Yaz Okulu İçin Yapmaları Gereken İşlemler;

-Diğer Üniversite öğrencilerinin Üniversitemiz yaz okulundan ders alabilmeleri için aşağıdaki aşamaları takip etmeleri gerekmektedir;

  • Diğer Üniversite öğrencilerinin Üniversitemiz yaz okulundan ders alabilmeleri için öncelikle online sistem üzerinden http://obp.kayseri.edu.tr sisteme öğrenci kaydını yaptırmaları gerekmektedir.  Görsel anlatım için TIKLAYINIZ.
  • Daha sonra öğrenciler www.obisis.kayseri.edu.tr (ÖBİSİS) web sitesine girerek kendilerine verilen kullanıcı adı ile sisteme giriş yaptıktan sonra “Ders Kayıt” sekmesinden açılan ekrandan almak istedikleri derslerin seçme işlemini yapmaları gerekmektedir. Görsel anlatım için TIKLAYINIZ…
  •  Seçilen dersler neticesinde oluşan yaz okulu ücretini “Türkiye genelindeki Halk Bankası Şubelerinden Kayseri Üniversitesi Yaz Okulu Hesabına T.C Kimlik numaraları ile” yatırmaları gerekmektedir. Yaz Okulu ücreti yatırıldıktan sonra yaz okulu ders kayıtları tamamlanmış olacaktır.

Önemli Hatırlatma: Yaz Okulu ücretlerini yatıracak öğrencilerimizin şubeye giderek T.C kimlik numaraları ile hesaba para yatırması gerekmektedir. Kesinlikle EFT veya HAVALE yapılmayacaktır.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı bahar döneminde ders kaydı olmayan öğrenciler Yaz Okulundan ders alamazlar.

Yaz Okulu ile ilgili Diğer Açıklamalar için TIKLAYINIZ👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu