Kimdir

Kim Milyoner Olmak İster Mercan Sönmez Kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster Mercan Sönmez Kimdir?. Sosyal medyada bir anda gündem olan Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacısı Mercan Hayat Hikayesi ile herkesin yüreğini dağladı. 28 Ağustos Cumartesi akşamı Programa yarışmacı olarak katılan Mercana tüm Türkiye’den destek yağdı.. Aynı zamanda Putin Esprisiyle Kim Milyoner Olmak İster Sunucusu Kenan İmirzalıoğlu’nu Kahkahaya Boğan Mercan Sönmez  sosyal medya gündeminde merak konusu oldu. Peki Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacısı Mercan Sönmez Ne Kadar Kazandı?

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacısı Mercan Sönmez Kimdir?

 Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden katılan 21 yaşındaki yarışmacı, “Buraya katılmak benim hayatımda bir mucize. Bir evde 3-4 kızsanız ve geçim sıkıntınız varsa; evlenmediyseniz ailenize yük oluyorsunuz. Çünkü siz evlenmeyi değil, okumayı seçmişsiniz” diye konuşan Mercan Sönmez ailesinin çiftçilikle uğraştığını vurgulayarak hem çalıştığını hem de okuduğunu belirtti. Genç yarışmacı, geçim derdine düşen ve erken yaşta çalışmak zorunda kalan genç kızlara umut ışığı olmak istediği için yarışmaya katıldığından bahsetti.


Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacısı Mercan Hayat Hikayesi Nedir?

Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Mercan, hayat hikayesini anlatırken “Bizim oralardaki kızlar, erkenden geçim derdine düşüyor. Ben yarışmaya katılarak onlara umut ışığı olmak istedim. Çünkü bu yarışmaya katılmak benim hayatımda bir mucize. Bir evde üç-dört kızsanız ve geçim sıkıntınız varsa; evlenmediyseniz ailenize yük oluyorsunuz. Çünkü siz evlenmeyi değil, okumayı seçmişsiniz. Bir şekilde aileye destek olmalısınız.” diyerek bütün stüdyoyu duygusal anlara boğdu.

Hem okuyan hem de çalışan ve ailesine destek olan Mercan, yarışmaya kabul edildiği için Kenan İmirzalıoğlu ve Milyoner ekibine teşekkür etti. Bunun üzerine Kenan İmirzalıoğlu, “Ne demek Mercan, sen bu ülkenin vatandaşlarından birisin. Memleketinde o kadar zorluğun arasında üniversiteyi de kazanmışsın, bu çok önemli. Ben de bir çiftçi çocuğuyum, biz de babamıza çok yardım ettik tarlada. Fakat o da her zaman bizim okumamızı istedi. Çok şükür başarabildik ve şu an karşılıklı oturabiliyoruz iki çiftçi evladı olarak.” şeklinde destek verdi.

 Hedeflerinden de bahseden Mercan, “A planım; 125 bin kazanırsam, e-ticaret üzerine uluslararası bir proje düşünüyorum. B planım da eğer 60 bin alırsam ticari işletme işletmeyi düşünüyorum. 15 bin kazanırsam ve avukat olursam kendi hukuk büromu açmak isterim. Z planım ise buraya gelmekti” diyerek gönülleri fethetti.

Mercan’ın 20 yaşındaki kız kardeşi Merve Sönmez de ablası Mercan için:

“Biz Mercan’la hayatımız boyunca hep bir yolculuktaydık. Burası da bizim için çok önemli ve güzel bir durak oldu. Hayatım boyunca ben Mercan’a güvendim. Ne kazanacaksa, gönlünden geçen ne olursa o bizim kabulümüzdür. Kendisine güvensin ve hep gülümsesin bizim için yeter.” şeklinde konuştu.

Yarışma sonunda ise  Mercan Sönmez, “Günümüzde hangi ülkede yetişkin bezi satışı, bebek bezi satışını geçmiştir?” sorusuna verdiği doğru yanıtla (Japonya) 60 bin TL kazandı.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu