Kimdir

Kubilay Aktaş Kimdir? Kubilay Aktaş Hakkında Yorumlar

Kubilay Aktaş Kimdir? Kubilay Aktaş Hakkında Yorumlar. Son günlerde çok fazla aratılan Kubilay Aktaş, astrolojiye ilgi duyan, bir ara ölüm koçluğu yapan, radyo programcılığı yapmış, bunların yanı sıra din ve bilinç temelinde bilgili olan epey geniş çapta konular hakkında bilgisi olan kişidir. Kubilay Aktaş Hakkında merak edilen tüm Yorumları makalemizde bulabilirsiniz…

Kubilay Aktaş Kimdir?

1975 yılında Mersin’de doğan Aktaş, ilk ve ortaöğrenimini Mersin’de, yükseköğrenimini Erzurum’da tamamladı. Metafiziğe ilgisi ilkokul yıllarında yaşadığı sıra dışı deneyimlerle başladı. Lise yıllarında daha da sıklaşan bu deneyimler onu dini konulara yönlendirdi. Bu alanda farklı kesimlerden birçok insanla tanıştı. Edindiği bilgilerle derin deneyimler kazandı.

Çeşitli vakıf, kuruluş ve kişilerden ‘Ruhsal Yetileri Geliştirme Teknikleri’ adı altında çok sayıda eğitim aldı. Bu eğitimleri ehl-i tasavvuf ve ehl-i hakikat kişilerle yaptığı istişareler sonucu ehl-i sünnet inancına uygun bir hale getirdi. Deneyimlerini ve hazırladığı programları ilk kez dinleyicileriyle paylaştı. On beş yıllık radyoculuk serüveninin ilk durağı olan Dadaş Radyo’yu sırasıyla, Moral FmMarmara Fm ve Bizim Radyo izledi.

Radyoya davet ettiği konuklarla Risale-i Nur merkezde olmak üzere tıp, felsefe, psikoloji, parapsikoloji, tasavvuf, tefsir, metafizik, fizik, biyoloji, kişisel gelişim, doğu öğretileri beden ve zihin sağlığı konulu programlar hazırladı, seminer ve konferanslar düzenledi.

Kitap çalışmaları ve belgesel nitelikli çalışmalarının yanı sıra seslendirme de yapan Aktaş, birçok prodüksiyon şirketinde danışmanlık hizmetinde bulundu.

Doğu öğretilerini ve metafiziği İslam Tasavvufu ile harmanlayıp yeni bir sentezle sunan yazar, birikimlerini pratik yaşamda etkin kullanmaya yönelik seminerlerde paylaşmaktadır. Yoğun talep üzerine 2008 yılından itibaren de düzenli olarak ders vermektedir.

Gizli Telkinle Kur’an Terapisi’ ve Dr. Hakan Yalman ile birlikte yazdıkları ‘Sözlerin ve Renklerin Gizemi’ adlı yayımlanmış iki kitabı bulunan Aktaş evli ve iki çocuk babasıdır.


Araştırma Alanları:

 • Dr. Hakan Yalman’la ‘Tamamlayıcı Tıp ve Kuantum Fiziği’ üzerine araştırmalar yaptı. 200 saate yakın ses kaydı vardır.
 • Taşkın Tuna ile ‘Sonsuz Uzaylar ve Paralel Evrenler’ üzerine dokümantasyon çalışması yaptı ve özel programlar hazırladı. 20 saate yakın ses kaydı vardır.
 • Dr. Mustafa Merter ile ‘Ben Ötesi Psikoloji’ sine yönelik programlar hazırladı. Dokümanları ve 10 saatlik ses kaydı mevcuttur.
 • Metafizik araştırmacısı Doğan Ergün ile ‘Psişik Yetiler’ üzerine pratiğe yönelik özel çalışmalarda bulundu. Metafizik alemle ilgili belgesel nitelikli bir çalışma hazırladı ve piyasaya sundu. 30 saatlik ses kaydı bulunmaktadır.
 • Prof. Dr. Ahmet Maranki ile ‘Kozmik Bilim’ adı altında aura, feng shui, çakralar, renkler, kristaller, beyin kontrolü ve kozmik şifa gibi birçok konuda program hazırladı. 30 saate yakın ses kaydı vardır.
 • Cemalnur Sargut  ve Mehmet Genç ile birlikte ‘İslam Tasavvufu, Hz. İbn-i Arabi ve Hz. Mevlanâ’ üzerine çalıştı. Bir kitap çalışması ve 100 saate yakın ses kaydı bulunmaktadır.
 • Osho ve J. Krishnamurti’nin talebeleri ile ‘Derin Meditasyon, Beden ve Zihin Dengeleme’ üzerine çalışmalar yaptı.
 • Amrit Sangeet ile birlikte bir kitap çalışması vardır. ‘Bilinç ve Farkındalık’ üzerine ses kayıt çalışmaları ve araştırmaları devam etmektedir.
 • Üç yıl boyunca METAM’ da (Metafizik Araştırma Merkezi) ‘Psişik Kavramlar’ üzerine çalıştı ve uygulamalara katıldı.
 • Bilgi Üniversitesi bünyesinde düzenlenen ‘Bilimsellik ve Mistisizm, Tao Kıao, Budha, Mytra, Gnostik Öğretiler, Zoroaster, Hermes, Orpeus, Yahudi, Hıristiyan ve İslam Tasavvufu ve Yoga Meditasyon’ eğitimleri aldı. Bu konularda ciddi dökümanlara sahiptir. 40 saatlik video ve ses kayıtları mevcuttur.
 • Hümeyra Tümay’dan ‘Reiki ve Feng Shui’ dersleri aldı.

Kubilay Aktaş Hakkında Yorumlar

Kubilay Aktaş’ın kitaplarını okuyan okurlardan yorumlar: 

 • İlginç bir kitap. Yazarın New Age akımların çoğunu bilen birisi olması kitabı daha da ilginç kılıyor. Reiki’ den, yoga’ ya, theta healing’ e kadar farklı enerji çeşitleriyle ilgili bilgiler verilip Celcelutiye ile karşılaştırılıyor. Fakat dil çok üstü kapalı. Deneyime dayalı bir alan olması kitabı anlamayı daha da zorlaştırıyor. Bu kitabı okuyan herkes muhtemelen kendince yorumluyor, kitap size ancak sizin kadar katabiliyor. Kanıtlanması mümkün olmayan bilgiler veriliyor. O yüzden bilimsel verilere dayalı ispat ihtiyacı duyan kişileri tatmin etmeyecektir. Örneğin Peygamber efendimiz (sav) dönemindeki Ashab-ı Suffa’nın aslında fiziksel olarak mevcut olmayan sadece manevi olarak gidilebilecek bir köyde yaşadığı, normal aklın bunları kaldıramayacağı ve orayı bulmak isteyenlerin muvaffak olamadığına dair bilgiler paylaşılmış. Bu tarz bilgileri alıntılar bölümünde ayrıca paylaşmaya çalışacağım, çünkü çok ilginçler ve bilmeye değer. Bunun haricinde pek çok kez “bu konu çok derin, buna sonra değineceğiz” denilerek ya değinilmiyor, ya yazarın ileride çıkaracağı farklı bir kitaba yönlendiriliyor ya da değinilse de anlam bütünlüğü içinde verilmediğinden fark edemiyorsunuz. Kitabı okurken dağılmak çok kolay bu yüzden. Özetle; yeni bir bilgi edinme amacıyla okunmamalı, bahsedilen alanlarda daha önceden bilgisi olanlar farklı bakış açısı görmek için okumalı diye düşünüyorum.
 • Maalesef heyecanlandıran bilgilerden koklatıp devamı eğitimlere bırakıyor. Üstelik bu diğer kitaplarında da böyle. Dinî meselelerde işin içine ufak da olsa bi para(veya herhangi bir kazanç) kokusu girdi mi tüm şevk kaçıyor.

Instagram Hesabı: Kubilay Aktaş
Twitter Hesabı: Kubilay Aktaş
Facebook Hesabı: Kubilay Aktaş

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu