Kimdir

Levent Gültekin Kimdir, Nerelidir? Levent Gültekin Hayatı ve Biyografi

Levent Gültekin Kimdir, Nerelidir?. Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Gazeteci ve Yazar Levent Gültekin Kaç Yaşında? merak edilmekte. Sosyal medya platformlarında yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Levent Gültekin hangi partiden soruları da cevaplarını arıyor. Gelin birlikte Levent Gültekin Hayatı ve biyografisini öğrenelim…

Levent Gültekin Kimdir?

Bir çok gazetede köşe yazarlığı yapan ve internet haber sitelerinde de bir çok yazısı olan gazeteci ve yazar Levent Gültenkin en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. 1972 yılında Ardahan’da doğan Levent Gültenkin, 2024 yılı itibari ile 52 yaşındadır ve aslen Ardahanlıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Ardahan’da tamamlayan Gültekin, Üniversite eğitimi Eskişehir Kamu Yönetimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Selçuk Uluslararası ilişkiler bölümünde tamamladı.

Yeni Şafak gazetesinde çalışmaya başlamasıyla gazetecilik mesleğine adım atan Gültekin, yaklaşık beş yıl farklı görevler aldı ve bir süre Yeni Şafak’ın haber müdürü oldu. 2000 yılında Yeni Şafak’tan ayrılan Gültekin, Gerçek Hayat dergisini çıkartmaya başladı ve derginin genel yayın yönetmenliği görevini de üstlendi. İnternet haber sitelerinde Cenk Açık takma adıyla yazılar kaleme aldı.


Levent Gültekin Hayatı ve Biyografi

2007 senesinde Star Medya Grubu’nda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, 2009’da TMSF idaresi altındaki Cine5’te yönetici olarak çalışmalarını sürdürdü. Günümüzde Diken İnternet gazetesinde köşe yazıları yazmakta ve Medyascope yorum ve haber platformunda Ruşen Çakır ile gündemi değerlendirmektedir.

2010’un ortalarına doğru Cine5’teki görevinden ayrıldı. İnternethaber.com ve Gazeteciler.com sitelerinde uzun yıllar yazarlık yapan Levent Gültekin, 2015 yılında kendi isteğiyle bu gruptan ayrılarak Diken’de yazmaya başladı.

Levent Gültekin Kitapları

  • Şatafatlı Mağlubiyet (İslamcıların İktidarla İmtihanı), Doğan Kitap (2015)
  • Onurlu Çıkış (İdeolojik Mahalleden Türkiye’ye), Doğan Kitap (2017)

Twitter 👉 Levent Gültekin


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Cemalnur Sargut Kimdir, Nerelidir? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu