Oyun

Lol Rank Sıralama Sistemi 2024 – Lol Rank Ne Zaman Sıfırlanıyor?

Lol Rank Sıralama Sistemi 2024 – Lol Rank Ne Zaman Sıfırlanıyor?. League of Legends sıralamaları toplulukta nerede olduğunuz göstermektedir. League of Legends’taki sıralama sistemi dokuz aşamaya ayrılmıştır. Gelin hep birlikte Lol Rank Sıralama Sistemi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Lol Rank Sıralama Sistemi 2024

League of Legends’ta şu anda dokuz sıralama rütbesi vardır. Her rütbe belirli bir ad, kenarlık ve simge ile temsil edilir. Bu şekilde LoL oyuncuları, aynı rütbe ve seviyedeki oyuncuların LoL’de benzer yeterliliğe sahip olması gerektiğinden, beceri seviyelerini kolaylıkla ayırt edebilir.

Şu anda League of Legends’ta mevcut olan dokuz seviye şunlardır:

  1. Demir
  2. Bronz
  3. Gümüş
  4. Altın
  5. Platin
  6. Elmas
  7. Usta
  8. Üstat
  9. Şampiyon

Challenger yani şampiyonluk , League of Legends’taki en yüksek rütbedir ve her bölgenin en iyi 300 veya 200 oyuncusunu temsil eder. Challenger rütbesine ulaşmak için oyuncuların önceki sekiz LoL kademesini geçmesi gerekir.


Lol Rank Ne Zaman Sıfırlanıyor?

LOL Ranklar yeni sezon’a geçildiğinde sıfırlanmaktadır. Yani yeni sezona Ocak ayında geçildiği için Ocak ayıda geçişecek.


LP Nedir?

LP, Lig Puanlarının kısaltmasıdır ve kademeler arasında hareket edebilmek için ihtiyacınız olan şeydir. Oyun kazanarak LP kazanırsınız, ancak bir yenilgiyle karşılaştığınızda da LP kaybedebilirsiniz. Kazandığınız LP miktarı sizin veya rakiplerinizin MMR’sine bağlıdır.

Bu nedenle, oynarken mümkün olduğunca çok galibiyet elde etmek isteyeceksiniz, böylece LP kazanabilir ve 100 LP’ye ulaşmaya çalışabilirsiniz. 100 LP’ye ulaştığınızda bir terfi serisine girebileceksiniz . Bir kademedeki bölümler arasında hareket ederken, en iyi üç seri oynamak zorunda kalacaksınız, sıralamalar arasında geçiş yapmak ise beş maçın en iyisi oynamak anlamına gelir.


MMR Nedir?

Bir LoL oyuncusunun MMR’si , Riot’un beceri seviyenize göre size atadığı bir sayı olan eşleştirme derecenizi ifade eder. Ayrıca, MMR’niz ne kadar düşükse ve rakibinizin MMR’si ne kadar yüksekse ve siz onları yenerseniz o kadar fazla LP kazanılacağı anlamına gelir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Lol Hesap Değeri Hesaplama 2024 

👉 Bedava LoL Hesapları 2024 TR 

👉 LoL Bedava RP Kodları 2024 – LOL Rp Kodu Nasıl Kullanılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu