Kimdir

Maria Ekmekçioğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Marina Ekmekçioğlu Hayatı ve Biyografisi

Maria Ekmekçioğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Marina Ekmekçioğlu Hayatı ve Biyografisi. Dünya mutfağına ait tarifleri gündeme gelen yazar-TV sunucu ve Maria’s Restaurant Chef & Owner olan Maria Ekmekçioğlu merak edilen isimlerden oldu. İstanbul Etiler’de ve Alaçatı’da bulunan Restaurantlarındaki yemekleriyle sık sık gündeme gelmektedir.

Maria Ekmekçioğlu Kimdir, Kaç Yaşında?

Hatıramdaki mezeler, Maria ile Yunanistan, Aşk Kokulu Baharatlar, Bir O Yaka, Bir Bu Yaka kitaplarının yazarı ve chef olan Maria Ekmekçioğlu 1 Ocak 1964 doğumludur. 2024 yılı itibariyle 60 yaşındadır. Rum asıllı olan Ekmekçioğlu İstanbul’da yaşamaktadır. Asıl mesleği TV Sunucu, Yazar ve Maria’s Restaurant Chef & Owner olan Maria Ekmekçioğlu şu sıralar aktif olarak sosyal medya fenomenliği yapan bir Insfluencer’dır. Haşmet Ekmekçioğlu ile evlidir.


Marina Ekmekçioğlu Hayatı ve Biyografisi

Ekmekçioğlu, uzun süre Selanik’te yaşamış ve 1995 yılında Türkiye’ye dönmüştür. Selanik’te evlendi. Evliliğinden Alexandros, Apollon ve Pascal adında 3 çocuğu oldu. Selanik’te 13 yıl pastane işlettikten sonra eşinden ayrıldı ve İstanbul’a geri döndü. Daha sonra 2. kez evlenerek Maria’nın Bahçesi’ni hayata geçirdi. 2. evliliği de yürümeyince Maria’nın Bahçesi’ni eşine bırakarak Etiler’deki Maria Restaurant’ını kurdu.

Alexandropos Paskalis ve Apollo adlı üç erkek çocuğuna sahiptir. Bu çocukları ilk evliliğinden olan eşindendir. Maria Ekmekçioğlu şimdi Haşmet Ekmekçioğlu ile evlidir. İkinci evliliğinden ise hiç çocuğu olmamıştır.

Maria Ekmekçioğlu’nun Kitapları

  • Hatıramdaki mezeler,
  • Maria ile Yunanistan
  • Aşk Kokulu Baharatlar,
  • Bir O Yaka,
  • Bir Bu Yaka

Marine Ekmekçioğlu: Instagram 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu