Kimdir

Mert Ramazan Demir Kimdir, Nerelidir? Mert Ramazan Demir Hayatı ve Biyografisi

Mert Ramazan Demir Kimdir, Nerelidir? Soruları Star TV’nin yeni dizisi Yalı Çapkınında Ferit rolünü canlandırmasıyla merak edilen isimlerden oluyor. 1998 İstanbul doğumlu olan Demir 1.78 boyunda ve 73 kg‘dır. Gelin hep birlikte Mert Ramazan Demir Hayatı ve Biyografisi‘ni öğrenelim.

Mert Ramazan Demir Kimdir, Nerelidir?

1998 İstanbul doğumlu Mert Ramazan Demir, uzun yıllar kameramanlık yaptı. 2008 yılından bu yana birçok dizi ve filmde oynadı. Beyazperdede rol aldığı ilk film, yönetmenliğini Sonia Nassery Cole’ün yaptığı “I Am You”da başrolü Damla Sönmez, Cansu Tosun ve Ushan Çakır ile paylaştı. 2020’de “Çıplak” adlı mini dizinin başrolünde bulundu. Fazilet Hanım ve Kızları, Öğretmen, Kuruluş Osman dizilerinde rol aldı.


Mert Ramazan Demir Hayatı ve Biyografisi

Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve izleyiciler tarafından oldukça beğenilen Yalı Çapkını 1. Bölüm Full İzleyenler, dizi konusu ve dizi oyuncularını merak etmeye başladı. Özellikle de başrol oyuncularından olan Mert Ramazan Demir Ferit rolüyle dizide yer almakta. Mert Ramazan Demir 25 Kasım 1998 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk başrol deneyimi Çıplak adlı mini diziyle oldu. Afra Saraçoğlu ile Öğretmen dizisinde rol aldı ve çok sevildi. Şimdilerde ikili Yalı Çapkını dizisinde beraber başrolü paylaşacak.

OGM Pictures’ın yapımını üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda ise Afra Saraçoğlu ve Çetin Tekindor gibi isimler yer alıyor. Halis Ağa’nın torunu, Orhan ve Gülgün’ün küçük oğlu. Ferit şeker hastasıdır. Hem hastalığı hem evin küçük oğlu olması sebebiyle daha çocukluktan itibaren fazlaca şımartılmış ve çoğu isteğine evet denilmiştir. Üniversiteyi yurt dışında okuması sebebiyle de ailenin kurallarını çok fazla içselleştirememiştir. Bu kurallarla çatışma halindedir. Yakışıklı, uçarı, deli dolu, eğlenceli ve çapkındır fakat henüz hiç aşık olmamıştır.

Mert Ramazan Demir Rol Aldığı Filme Diziler

 • Yalı Çapkını (Ferit, TV Dizisi 2022)
 • Kuruluş Osman (Mehmet, TV Dizisi 2021)
 • Ufo (Sinema Filmi 2021)
 • Ölüm Zamanı (TV Dizisi 2021)
 • Öğretmen (Ateş, TV Dizisi 2020)
 • I Am You (İkram, Sinema Filmi 2019)
 • Üç Harfliler: Adak (Metin, Sinema Filmi 2019)
 • İstanbul Spy / İstanbul Casusu (Casus, Video Film 2019)
 • Fazilet Hanım ve Kızları (TV Dizisi 2017)
 • Aşkopat (Sinema Filmi 2015)
 • Arka Sokaklar (Ateş, TV Dizisi 2008)

Instagram 👉 Mert Ramazan Demir


Yalı Çapkını Dizisi Konusu

Star TV ekranlarının yeni sezondaki dizi projesi Yalı Çapkını, 23 Eylül Cuma akşamı ekran yolculuğuna başladı. Hikayesi Gülseren Budayıcıoğlu’na ait olan OGM Pictures imzalı dizi, konusu kadar oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekti. Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor’u buluşturan dizi, Gaziantepli Korhan Ailesi’nin direği Halis Ağa’nın el bebek gül bebek yetiştirilmiş torunu Ferit’in evlenmesine karar vermesiyle gelişecek olayları konu ediniyor. .


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu