Kimdir

Merve Seren Kimdir, Nerelidir? Merve Seren Hayatı ve Biyografisi

Haber Türk ekranlarında Askeri ve güvenlik konularında yorumlarına başvurulan Dr. Merve Seren hakkında merak edilenler.

Merve Seren Kimdir, Nerelidir?. Haber Türk ekranlarından sık sık Askerin ve güvenlik konularında yorumlarına başvurulan isim Dr. Merve Seren izleyenler tarafından merak edilen isimler arasında yer alıyor. Milli Savunma Üniversitesi’nde de misafir öğretim üyesi olarak savaş, strateji ve istihbarat konularında lisans ve lisansüstü dersleri de veren Merve Seren Hayatı ve Biyografisine ait tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Merve Seren Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Merve Seren, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Başkent Üniversitesi’nde ve Erasmus bursuyla gittiği Rheinische Friedrich-Wilhelms Universität Bonn’da Avrupa Birliği alanında aldı. Kara Harp Okulu Uluslararası Güvenlik ve Terörizm Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarının ders aşamasını burada tamamladıktan sonra; tez aşamasında Polis Akademisi Uluslararası Güvenlik Bölümü’ne geçiş yaptı. “Stratejik İstihbaratın Güvenlik Stratejileri ve Politikaları Açısından Yeri ve Önemi” başlıklı teziyle doktora çalışmalarını tamamladı.


Merve Seren Hayatı ve Biyografisi

Dr. Merve Seren – Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi. Milli Savunma Üniversitesi’nde de misafir öğretim üyesi olarak savaş, strateji ve istihbarat konularında lisans ve lisansüstü dersler veriyor.

2011’de National Democratic Institute ve Freedom House tarafından yürütülen “Legislative Fellows” programına kabul edildi.

2012’de Atlantic Council tarafından “Young Atlanticist” seçilerek; GLOBSEC Forum ve NATO Chicago Zirvesi’ne katıldı. 2013’te, Richardson Center’ın düzenlediği “First Middle East Generational Ambassadors Summit” programına seçildi.

2015’te Atlantic Treaty Association ve NATO Public Diplomacy Division tarafından ortaklaşa düzenlenen “Youth Ministerial Meeting” programına katıldı.

2017’de Münih Güvenlik Konferansı ile Körber Vakfı tarafından “Munich Young Leaders”, 2018’de Tayvan Dışişleri Bakanlığı tarafından “Taiwan International Elite Leadership” ve 2019’da IISS tarafından “Southeast Asian Young Leaders” seçildi.

2005–2015 yılları arasında TBMM’de Parlamenter Danışmanı, 2015–2017 yılları arasında SETA’da Güvenlik Araştırmacısı, 2017–2018 döneminde ise STM’de Kıdemli Danışman olarak görev yaptı.

Seren güvenlik, savunma ve istihbarat konularında çalışmalarına devam ediyor.

Seren, yer yer Habertürk ve benzeri kanallarda dünyanın çatışmalı bölgeleri ve Türkiye’nin güvenlikle ilgili konularında görüş beyan eder, ilginç düşünceleriyle dikkat çeker.


Merve Seren: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu