Kimdir

MHK Başkanı Sabri Çelik Kimdir, Nerelidir? Sabri Çelik Hayatı ve Biyografisi

MHK Başkanı Sabri Çelik Kimdir, Nerelidir?. Merkez Hakem Kurulunda yaşanan istifalardan sonra yeni başkanı belirlemek için toplanan yönetim kurulu yeni başkanı açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre yeni MHK başkanı Sabri Çelik oldu. Sabri Çelik’in başkanlığını yürüteceği MHK’de 8 de üye bulunacak. işte MHK Başkanı Sabri Çelik Hayatı ve Biyografisi.

MHK Başkanı Sabri Çelik Kimdir, Nerelidir?

Sabri Çelik, 1959 yılında İstanbul’da doğmuştur. Uzun yıllar 1. ligde hakemlik görevi yapmasının ardından yaşı dolayısıyla aktif hakemlik görevini bıraktı. Asıl mesleği öğretmenliktir. 2004-2005 yıllarda ve 2019’da yaklaşık 5 ay MHK Başkanlığı yapan Çelik, UEFA gözlemciliğinin ardından mentörlüğe başlamıştı.


Sabri Çelik Hayatı ve Biyografisi

Sabri Çelik, son olarak 11 Aralık 2018 günü oynanan Galatasaray-Porto U20 müsabakasında gözlemci olarak yer almıştı. Yusuf Namoğlu’nun 13 Şubat 2019 tarihindeki istifasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören tarafından Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı (MHK) görevine Sabri Çelik getirildi.

4 Temmuz 2019 tarihinde Nihat Özdemir başkanlığında toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu başkanı olarak Zekeriya Alp’i görevlendirdiğini açıklamıştı.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu