Öğrenci Gazetesi

MSÜ Sınavı Kaçta Başlıyor, Kaçta Bitiyor? 2024 MSÜ Sınavı Kaç Dakika?

MSÜ Sınavı Kaçta Başlıyor, Kaçta Bitiyor? 2024 MSÜ Sınavı Kaç Dakika? Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına katılacak öğrencilerin araştırdığı sorularının yanıtlarını bu makalemizde paylaştık. 2024 MSÜ sınavı 3 Mart 2024 tarihinde Saat: 10:15’te 81 ilimizde gerçekleşecek, sınavda adaylara 120 soru sorulacak ve sınav süresi 165 dakika yani 2 saat 45 dakikadır.

MSÜ Sınavı Kaçta Başlıyor, Kaçta Bitiyor?

MSÜ sınavı ÖSYM tarafından Askeri okullara öğrenci seçmek amacıyla her yıl yapılır. Sınav sonuçlar yalnızca sınavın yapıldığı yıl için geçerlidir. Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekmektedir.

2024 MSÜ sınavı 3 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. MSÜ sınavı, saat 10.15‘te başlıyor ve 165 dakika yani 2 saat 45 dakika sürüyor. MSÜ sınavı 13.00‘da bitiyor. .

MSÜ sınavına saat 10.00’dan sonra içeri kimse alınmaz. 15 dakika öncesinde adayların sınav yerlerinde hazır bulunmaları gerekiyor.


2024 MSÜ Sınavı Kaç Dakika?

2024 MSÜ sınavı 120 sorudur ve sınav süresi 165 dakikadır. MSÜ sınavında adaylara kolay-orta-zor seviye olmak üzere eşit oranda dağılımlı sorular sorulur.

MSÜ soru dağılımı şu şekildedir:

Ders Adı Soru Sayısı
Türkçe 40
Tarih . 5
Coğrafya 5
Felsefe 5
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5
Matematik 40
Fizik 7
Kimya 7
Biyoloji 6

MSÜ Sınavına Girerken Yanımızda Bulunması Gereken Belgeler

2024 MSÜ sınavı 3 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek. Adaylar sınav giriş belgelerini sınavın yapılacağı hafta içinde T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alabilecekler.

MSÜ sınavına girecek adayların yanında bulunması gerekenler:

1) 2023-MSÜ SINAVA GİRİŞ BELGESİ: Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, sınavın yapılacağı hafta içinde T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. .

Adaylar, Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir. .

2) FOTOĞRAFLI NÜFUS CÜZDANI VEYA FOTOĞRAFLI TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİK KARTI VEYA GEÇERLİLİK SÜRESİ DOLMAMIŞ FOTOĞRAFLI PASAPORTUN ASLI: Adayların, sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka, fotoğraflı Nüfus Cüzdanı veya fotoğraflı T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış fotoğraflı pasaportunun aslını yanlarında bulundurmaları zorunludur. .


MSÜ Sınavına Girerken Yasak Olan Eşyalar

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların sınav binalarına;

  • Çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla (başörtü için kullanılan boncuklu/boncuksuz toplu iğne, kağıt/madeni para, anahtarlıksız basit anahtar, ulaşım kartı, basit tokalı kemer, basit tel toka ve basit piercing hariç), her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı vb. kartlarla, .
  • Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik cihaz, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,
  • Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla, .
  • Kalem, silgi, kalemtıraş, her türlü müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla, .
  • Bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su hariç içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle,
  • Kutu/şişe içerisinde ilaçla gelmeleri kesinlikle yasaktır.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 MSÜ Sınavına Ojeyle Girilir mi?

👉 MSÜ Sınavına Girerken Yanınızda Bulunması Gerekenler

👉 2024 MSÜ Kazanmak İçin Kaç Net Yapmak Gerekir?

👉 MSÜ Çıkmış Sorular Tamamı PDF 


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu