Kimdir

Murat Aşık Kimdir, Ne İş Yapıyor? Murat Aşık Babası Kimdir?

Murat Aşık Kimdir, Ne İş Yapıyor? Murat Aşık Babası Kimdir? Türk Spor camiasının yakından tanıdığı isimlerden biri olan Murat Aşık, Fenerbahçe Spor Kulübü ile yakınlığı babasından gelmektedir. Murat Aşık, Fenerbahçe’nin yönetim kurulu üyelerinden biri olarak basketbol şubesinden sorumlu olarak görev yapmaktadır.

Murat Aşık Kimdir, Ne İş Yapıyor?

Türk spor dünyasının yakından tanıdığı isimlerden olan Murat Aşık, Fenerbahçe’nin yönetim kurulu üyelerinden biri olarak basketbol şubesinden sorumlu olarak görev yapmaktadır. Murat Aşık, Fenerbahçe spor kulübü ile köklü bağlantısı olan ailelerden birinden gelmektedir. Murat Aşık’ın babası 1989 – 1993 yılları arası Fenerbahçe spor kulübüne başkanlık yapmış ve kulüp tarihine damgasını vurmuş bir isimdir.

Murat Aşık, İstanbulludur ve kaç yaşında olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Murat Aşık da koyu bir Fenerbahçe taraftarı ve yöneticisidir.


Murat Aşık Babası Kimdir?

Murat Aşık’ın babası Metin Aşık, Fenerbahçe’nin geçmiş dönemlerinde başkanlık yapmış ve kulüp tarihine damgasını vurmuş bir isimdir. 1989 – 1993 yıllarında Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığı yapmıştır.

Metin Aşık döneminde Fenerbahçe 1989-90 ve 1991-92 sezonlarında 2., 1990-91 ve 1992-93 sezonlarına 5. olmuş, 1990 yılında Beşiktaş’ı 3-2 yenerek Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanmıştır.

Metin Aşık döneminde Todor Veselinović, Ömer Kaner, Guus Hiddink, Erol Togay, Tınaz Tırpan ve Jozef Vengloš teknik direktörlük görevlerinde bulunmuştur.

Tanju Çolak, Engin İpekoğlu, Semih Yuvakuran, Candido Gerson ve Dzoni Novak gibi yıldızları Fenerbahçe’ye transfer etti. Futbol takımı döneminde şampiyonluktan uzak kalırken, önemli galibiyetlere (Galatasaray’a karşı 3 sezonda 3 kez 5 gollü galibiyet, UEFA Kupası’nda iki kez ikinci tura yükselme, Harald Schumacher’in jübilesinde Bayern Münih’e 3-2’lik galibiyet) ve ağır yenilgilere (kendi sahasında Aydınspor’a 6-1, Beşiktaş’a 5-1, Galatasaray, Beşiktaş ve Sarıyer’e 4-1, Avrupa Kupaları’nda Slovak Sigma Olomouc’a 7-1) uğradı.

Basketbol takımı ise 1990-91 sezonunda Deplasmanlı Lig tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaştı. Ayrıca 1990 ve 1991’de iki kez Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanmıştır.

Metin Aşık, 28 Mayıs 2019’da vefat etmiştir.


Murat Aşık: Twitter 

Murat Aşık: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu