Kimdir

Murat Aygen Kimdir, Kaç Yaşında? Murat Aygen Hayatı ve Biyografisi

Murat Aygen Kimdir, Kaç Yaşında? Murat Aygen Hayatı ve Biyografisi. Usta oyuncu ve Tiyatro Yönetmeni olan Murat Aygen Nereli? Sayısız film ve dizide rol alan Murat Aygen ayrıca bir çok müzikalde de rol almıştır. Gelin birlikte Murat Aygen hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Murat Aygen Kimdir?

Günümüzde sevilen ve aranan oyuncular arasında yer alan Murat Aygen Kimdir? merak edilmekte. Oynadığı sayısız film, dizi ve tiyatro oyunları yanı sıra bir çok müzikalde de yer almıştır. Başarılı oyunculuğu ve sempatik tavırları ile izleyenlerden tam not alan Murat Aygen 1971 yılında Diyarbakır‘da dünyaya geldi. 2024 yılı itibari ile 53 yaşındadır ve aslen Diyarbakırlıdır. Başarılı kariyerinde oyuncu olmadan önce bir çok oyunda, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olmuş ve ardından 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal- Tiyatro Oyunculuğunu bitirmiştir. Ayrıca; 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Yüksek Lisans bölümlerinde eğitim almıştır.

Oyunculuk kariyerinden bahsedecek olursak; 1985 yılında reklam sektöründe oyuncu olarak başladığı kariyerine, metin yazarı, sanat yönetmeni, süpervizör, yardımcı yönetmen, dublaj sanatçısı olarak devam etmiş ve 1998 yılından sonra ise sinema ve televizyon sektöründe oyuncu olarak çalışmaktadır.


Murat Aygen Hayatı ve Biyografisi

Günümüze kadar sayısız film ve dizide rol alan Murat Aygen; 1991 – 1995 yılları arasında İstanbul Br Tiyatrolarında; Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İnsan Bahçesi, Barışa Şans Verin, Kadınlar da Savaşı Yitirdi, Evita, Dans Birimi, Bedia Muvahhit, Moliere ya da Kara Komplo, Tartuffe, Mösyö Butterfly, Atatürk ve Sanat isimli oyunlarda oyuncu, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı.

Bir çok başarılı projede er alan Murat Aygen; 1995 – 2000 yılları arasında İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Müzikallerden Seçmeler, Beni Seviyor isimli projelerde solist şarkıcı olarak görev yaptı. 1999 – 2001 yılları arasında Tiyatro İstanbul’da Altın Göl isimli oyunda oyuncu, müzik ve efekt tasarımcısı olarak çalıştı.

Her alanda kendini başarılı bir şekilde ispatlayan ve günden güne oyunculuk ve kariyerinde başarıları artan Murat Aygen, 1994 – 1998 yılları arasında Çapa Tıp Fakültesi’nde ses ve konuşma terapisti olarak çalıştı. akademik kariyerinde de başarılı olan Aygen, 2000 – 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera ve Müzikal Bölümü’nde Şan öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Akademik kariyerine devam eden Murat Aygen, 2000 – 2004 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Tiyatro Tekniği öğretim elemanı olarak görev yaptı. 1985 yılından beri reklam sektöründe oyuncu, metin yazarı, sanat yönetmeni, süpervizör, yardımcı yönetmen, dublaj sanatçısı, 1998 yılından beri sinema ve televizyon sektöründe oyuncu olarak çalışmaktadır.

Özel hayatından bahsedecek olursak; 2010 yılında Nihan Aslı Elmas ile evlendi. Nil (d.2015) adında bir kızı vardır.

Instagram’da Murat Aygen

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu