Kimdir

Murat Erkan Kimdir, Nereli? Murat Erkan Hayatı ve Biyografisi

Murat Erkan Kimdir, Nereli? 2019 yılından buna Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Erkan en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Gelin hep birlikte Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Murat Erkan Kimdir, Nereli?

Murat Erkan 1969 yılında İstanbul doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 55 yaşındadır. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Murat Erkan kariyerine Toshiba’da başlamıştır. Daha sonra Biltam Mühendislik şirketinde uygulama mühendisi olarak görev yapmıştır.

Murat Erkan 1997 – 2007 yılları arasında Cisco Türkiye’de Sistem Mühendisi olarak göre başlamış ve ilerleyen yıllarda teknoloji, satış, iş geliştirme ve kanal yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmıştır.


Murat Erkan Hayatı ve Biyografisi

Murat Erkan 2008 yılında Turkcell’e Superonline Genel Müdürü olarak katılmış, Aralık 2015-Mart 2019 döneminde Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Murat Erkan 15 Mart 2019 itibarıyla Turkcell Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.  2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programını tamamlamıştır.

Murat Erkan, 11 Eylül 2023 tarihi itibariyle Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrılmıştır.


Murat Erkan: Instagram 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu