Kimdir

Müslim Sarı Kimdir, Nerelidir? Müslim Sarı Hayatı ve Biyografisi

Müslim Sarı Kimdir, Nerelidir? Müslim Sarı Hayatı ve Biyografisi. merak edilenler arasında yer aldı. Siyasete dair yorumları ile sık sık gündeme gelen Müslim Sarı Kaç Yaşında? CHP partisinde Meclis Üyesi olan Müslim Sarı hakkında tüm merak edilenleri yazımızda derledik.

Müslim Sarı Kimdir?

Siyaset dünyasında yer alan ve yorumları ile de sıklıkla gündeme gelen Müslim Sarı Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. 24 Mayıs 1974 yılında doğan Müslim Sarı 2023 yılı itibari ile 49 yaşındadır ve aslen Gümüşhanelidir. lköğrenimini Pendik Esenyalı Taşağılı İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini ise Esenyalı Ortaokulu ve Kartal Ticaret Lisesi’nde tamamladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi aldı. Aynı üniversitede Siyaset Bilimi Ana Bilim dalında ise yüksek lisans yaptı. 1999 yılında Merkez Bankası’nda çalışmaya başladı. “Dış Borç Yönetimi ve Türkiye Uygulamaları” başlıklı tezini vererek uzmanlığa atandı. Uluslararası finans, risk yönetimi, dünya ekonomisi konularında uzmanlaşan Sarı, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve ardından genel başkanlığa seçilen Kemal Kılıçdaroğlu ile partinin ekonomik politikaları üzerine çalıştı.


Müslim Sarı Hayatı ve Biyografisi

Üniversite hayatını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Şuan evlidir. Lakin kiminle olduğuna dair bir bilgi yoktur. Yüksek öğrenimini ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde Siyaset Bilimi Anabilim Dalında devam ettirmektedir.

2011 yılında yapılan genel seçimlerde İstanbul 1. Bölgeden aday olarak 24. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. Mecliste ‘Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görev aldı. 2017’de İş Bankası yönetim kurulu üyesi oldu. 2019 yılında CHP Parti Meclisi üyesi olunca bankadaki görevinden istifa etti. Halen CHP Parti Meclisi üyesidir. Üniversite yıllarındayken 19 yaşında tanıştığı Hatice Sarı ile 1999 yılından beri evlidir. Türkiye Üzerine Notlar adlı araştırma inceleme kitabı Nadir Kitap tarafından yayınlanmıştır.

Twitter 👉 Müslim Sarı


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Emin Çapa Kimdir, Kaç Yaşında? Emin Çapa Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu