Kimdir

Mustafa Fahrettin Aksoy Kimdir? Ak Piliç Kurucusu Mustafa Aksoy Hayatı ve Biyografisi

Mustafa Fahrettin Aksoy Kimdir?. Ak Piliç kurucusu İş insanı Mustafa Fahrettin Aksoy 1961 Trabzon doğumludur ve Bolu’da yaşamaktadır. Asıl mesleği İnşaat Mühendisliği olan Aksoy 1994 yılında tavukçuluk sektörüne girerek AK Piliç firmasını kurdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği mezunu olan Aksoy Bolu spor As başkanlığı ve meclis üyeliği görevlerinde bulundu. Peki Ak Piliç kurucusu Mustafa Aksoy Nerelidir? Mustafa Aksoy Hayatı ve Biyografisi. Tüm bu bilgileri merak edenler için araştırdık.

Mustafa Fahrettin Aksoy Kimdir?

Mustafa Fahrettin Aksoy, Ak Piliç firmasının kurucudur. 11 Ocak 1961 Trabzon doğumlu olan Aksoy İlkokulu Trabzon, Erzurum ve Ankara’da tamamladı, ortaokulu Balıkesir Gönen Ortaokulunda başlayıp, Ankara Bahçelievler Ortaokulunda bitirdi, Ankara Atatürk Lisesi, Lisan eğitimini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümünde tamamladı.


Ak Piliç Kurucusu Mustafa Aksoy Hayatı ve Biyografisi

1961 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Mustafa Fahrettin Aksoy, henüz 9 günlükken babasını kaybetti. Zor şartlarda annesi büyüttü onu ve kardeşlerini. Farklı illerde başarılı geçen eğitim hayatı sonunda inşaat mühendisi olarak üniversiteyi bitirdi. Ardından abisinin yanında çalıştı. Sonra sektör değiştirdi ve tavukçuluk sektöründe bir Ak Piliç markasını kurdu. Yeni markalar yaratmaya devam ederken, bir yandan siyasi arenada da boy gösteriyor.

Bulunduğu görevler: Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Meclis Üyeliği, bir dönem Boluspor As Başkanlığı, bir dönem Bolu Karadenizliler Derneği Başkanlığı ve halen üyeliği…


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu