Kimdir

Mustafa Savaş Kimdir, Aslen Nereli? Aydın Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş Kaç Yaşında?

Mustafa Savaş Kimdir, Aslen Nereli? Aydın Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş Kaç Yaşında? 31 Mart yerel seçimlerinde, AK Parti Aydın Belediye Başkan adayı olan Mustafa Savaş hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. TBMM 26, 27 ve 28. dönem AK Parti Aydın milletvekili seçilerek meclise giren Mustafa Savaş Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri paylaştık.

Mustafa Savaş Kimdir?

Türk banka yöneticisi ve siyasetçi Mustafa Savaş, 1965, Aydın, Çine doğumludur. Lise eğitimini İzmir Atatürk lisesinde tamamlayan ‘Savaş’ lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlamıştır. Mustafa Savaş mezuniyetinin ardından Halk Bankasında müfettiş yardımcılığı ile göreve başladı ve ilerleyen yıllarda müfettişlik, şube müdürlüğü, daire başkanlığı gibi farklı görevlerde bulundu.

2001 Türkiye ekonomik krizi sonrasında Halk Bankasının yeniden yapılanması aşamasında genel müdür yardımcısı görevine getirildi. Bankanın sigorta şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 2002’den 2009’a Risk Yönetimi ve İç Kontrol Genel Müdür Yardımcısı, 2009-2010 döneminde Risk Takip ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı, 2010-2011 döneminde Bireysel Krediler Genel Müdür Yardımcısı, 2011’de Mevduat ve Nakit Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı ve 2011’den siyasete ağırlık verdiği 2014 yılına kadar da Finansal Yönetim ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Halk Bankasında genel müdür yardımcısı olarak görev yapmakta olan Mustafa Savaş, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Aydın milletvekili adayı oldu. AK Partinin 3 milletvekili çıkarttığı bu seçimde, 4. sıradan adaylığı sebebiyle meclise giremedi. Siyaset yarışına Aydın’da devam eden Mustafa Savaş, 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Partinin adayı oldu. % 29.1 oranında oy alarak seçimi ikinci sırada tamamladı.

Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde daha üst sıralarda yer alması beklenen Savaş, 4. sıradan aday gösterildiği seçimde AK Parti iki milletvekili çıkarabildi. Ancak Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde ise Adalet ve Kalkınma Partisinin Aydın’da 3. sıradan adayı oldu.

Partisinin Aydın’daki oy oranının %29.7’den %34.4’e çıktığı sonuçlar neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisine Aydın milletvekili olarak girmeye hak kazandı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görev üstlendi. Aralık 2015’te ise AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yardımcısı olarak parti yönetiminde de görev üstlendi

İngilizce bilen savaş evli ve 2 çocuk babasıdır.


Aydın Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş Kaç Yaşında?

Mustafa Savaş, 1965 Aydın, Çine doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 58 yaşındadır. Mustafa Savaş, 26, 27 ve 28. dönem AK Parti Aydın milletvekili seçilerek meclise girmiştir. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde, AK Parti Aydın Belediye Başkan adayı oluştur.


Mustafa Savaş: Instagram

Mustafa Savaş: Twitter

Mustafa Savaş: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu