Kimdir

Nevzat Aydın Kimdir, Nerelidir? Nevzat Aydın Hayatı ve Biyografisi

Nevzat Aydın Kimdir, Nerelidir?. Yemek Sepetinin kurucu ortağı ve eski CEO’su olan Nevzat Aydın Kaç Yaşında? Soruları hakkında tüm merak edilenleri bu makalemizde paylaştık. 2001 yılında yemeksepeti.com‘u kuran Nevzat Aydın 2021 yılında CEO’luk görevinden ayrılmıştır ve yerine Mert Baki geçmiştir. Gelin hep birlikte Nevzat Aydın Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Nevzat Aydın Kimdir, Nerelidir?

Girişimci Nevzat Aydın 2001 yılında kurulan yemeksepeti.com’un kurucu ortağıdır. 2021 yılında CEO’luk görevini bırakmıştır. Nevzat Aydın 8 Mart 1976 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir ve 2024 yılı itibariyle 48 yaşındadır. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan ‘Aydın’ Yüksek Lisans eğitimi için San Francisco Üniversitesi’ne gitti ve MBA eğitimi almaya başladı.

2000 yılında Türkiye’ye dönen ‘Aydın’ 2001 yılında yemeksepeti.com’u kurdu. Aydın, Yemeksepeti’ni 2015 yılında Almanya Berlin’de yer alan ve dünyanın en büyük online yemek sipariş uygulaması Delivery Hero’ya 589 milyon dolar karşılığında sattı. Nevzat Aydın, satıştan sonra şirkette CEO olarak görev almaya devam etti.


Nevzat Aydın Hayatı ve Biyografisi

Girişimci Nevzat Aydın  San Francisco Üniversitesi’nde MBA programında e-ticaret ve yemek siparişi modelleri üzerinde yoğunlaştı. 2000 yılında Türkiye’ye dönen ‘Aydın’ 2001 yılında 24 yaşında yemeksepeti.com’u kurmuştur. Yemeksepeti, ilk siparişini İstanbul’da alarak faaliyet göstermeye başladı.

Yemeksepeti adlı girişimciliği ile genç nesle örnek olan Aydın, kariyer hayatı boyunca birçok ödüle layık görüldü.

  • 2004 ve 2005 yıllarında, Altın Örümcek Web Yarışması’nda Türkiye’nin En İyi Web Sitesi ödülünü aldı.

Nevzat Aydın: Instagram

Nevzat Aydın: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu