Kimdir

Nihat Çelik Kimdir, Nerelidir? Nihat Çelik Hayatı ve Biyografisi

Nihat Çelik Kimdir, Nerelidir? Ankara’da bulunan Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Genel Başkanı ve TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Gelin hep birlikte TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Nihat Çelik Kimdir, Nerelidir?

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, 1966 yılında Van‘ın Erciş ilçesinde doğmuştur ve 2024 yılı itibariyle 58 yaşındadır. İlk ve Orta eğitimini Erciş’te tamamlayan Çelik, lise eğitimini Van Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erciş Meslek Yüksek Okulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü’nde öğrenim gördü. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Nihat Çelik evli ve 10 çocuk babasıdır.


Nihat Çelik Hayatı ve Biyografisi

Nihat Çelik, Erciş’in en büyük mahallesi konumunda olan Beyazıt mahallesinde 10 yıl boyunca muhtarlık yapmıştır.

Nihat Çelik, Erciş Muhtarlar Derneği Şube Başkanlığı ve merkezi Ankara’da bulunan Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Genel Başkan Yardımcılığına ve daha sonraki yıllarda da Genel Başkanlığa seçilmiştir. Türkiye Muhtar Dernekleri Federasyonu’nun kuruluş çalışmalarını yürüttü ve yapılan ilk Genel Kurulda, Muhtar Dernekleri Federasyonu Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. .

4 Temmuz 2007 yılında yapılan Genel Kurulda Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne Genel Başkanlık için aday oldu ve yapılan oylama sonucunda Genel Başkanlığa seçilmiştir.

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin 2012 yılında yapılan genel kurulunda yönetim kuruluna seçilerek 2012-2016 yılları arasında Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 24 Nisan 2016 tarihinde yapılan Merkez Birliğinin 3. Olağan Genel Kurulunda Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanlığına seçilmiştir.

Halen Erciş Ziraat Odası Başkanı, Van ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Genel Başkanı ve TÜDKİYEB Genel Başkanı olarak görevlerini sürdürmektedir.

Nihat Çelik: Twitter

Nihat Çelik: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu