Kimdir

Nurhayat Altaca Kayışoğlu Kimdir, Nerelidir? Nurhayat Altaca Kayışoğlu Hayatı ve Biyografisi

Nurhayat Altaca Kayışoğlu Kimdir, Nerelidir?. merak edilmekte. Yaptığı yorumlarla sık sık adından söz ettiren Nurhayat Altaca Kayışoğlu Kaç Yaşında? Gelin birlikte Nurhayat Altaca Kayışoğlu Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Nurhayat Altaca Kayışoğlu Kimdir?

Siyaset gündemine dair yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 1978 yılında Tunceli Pertek’te dünyaya geldi. 16 yaşında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Siyasetle iç içe geçen Ankara Hukuk Fakültesi’ndeki eğitimini bitirdi. 2001 senesinde Bursa Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlığa başladı. Üniversite yıllarında aktif olarak siyasi hayatın parçası oldu.

2005 yılında SHP İl Yönetim Kurulu üyesi seçildi. Ardından 2006 yılında Bursa Barosu’nun genç üyesi olarak yönetime girdi. İki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı. Bu dönemde Baro bünyesindeki “İnsan Hakları Komisyonu”, “Mesleki Müdahale Komisyonu”, “Spor Hukuku Komisyonu”, “Spor Komisyonu”, “CMK Komisyonu” gibi birçok komisyonun sorumluluğunu aldı.  2008 yılı içerisinde Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyi ortak projesi kapsamında, “Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri” projesinde eğitimci eğitimi alıp, Türkiye’nin değişik illerinde eğitim verdi.

Birçok mesleki eğitim çalışması ve sertifikası olmasının yanı sıra spor ve sanat alanlarında da başarılı çalışmalar yaptı.  Bursa Barosu Tiyatro Topluluğu’nun bir üyesi olarak birden çok oyunda yer aldı. Klasik gitar ve bağlama çalıyor. Kadınlar kategorisinde koşu birincilikleri, baro bünyesinde gerçekleştirilen şarkı yarışması birinciliği bulunmaktadır. İnternetteki bloğunda deneme yazıları yazmaktadır. Birçok sivil toplum örgütünün üyesidir.


Nurhayat Altaca Kayışoğlu Hayatı ve Biyografisi

Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 2006 yılında Bursa Barosu’nun en genç üyesi olarak yönetime girdi. İki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı. Bu dönemde Baro bünyesindeki “İnsan Hakları Komisyonu”, “Mesleki Müdahale Komisyonu”, “Spor Hukuku Komisyonu”, “Spor Komisyonu”, “CMK Komisyonu” gibi birçok komisyonun sorumluluğunu üstlendi.

2008 yılı içerisinde Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyi ortak projesi kapsamında, “Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri” projesinde eğitimci eğitimi alıp, Türkiye’nin değişik illerinde ondan fazla eğitim verdi. Birçok mesleki eğitim çalışması ve sertifikası olmasının yanı sıra spor ve sanat alanlarında da başarılı çalışmalar yaptı. Bursa Barosu Tiyatro Topluluğu’nun bir üyesi olarak birden çok oyunda rol aldı.

Klasik gitar ve bağlama çalıyor. Kadınlar kategorisinde koşu birincilikleri, baro bünyesinde gerçekleştirilen şarkı yarışması birinciliği bulunmaktadır. İnternetteki bloğunda deneme yazıları yazmaktadır. Birçok sivil toplum örgütünün üyesidir. 2011 yılında CHP Genel Merkezi eğitimcisi sıfatıyla Türkiye’nin birçok ilinde sandık eğitimcisi olarak görev aldı. 2011 genel seçimlerinde Bursa 16. sıra milletvekili adayı oldu. Gazeteci Yazar Yusuf Kayışoğlu ile evli ve bir çocuk annesi.

Twitter 👉 Nurhayat Altaca Kayışoğlu


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Nasuhi Güngör Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu