Öğrenci Kulüplerini Sizler İçin Derledik

 

Üniversitelerde bulunan öğrenci kulüpleri, öğrencilerin sosyalleşmesi ve üniversite ortamına uyum sağlamak için yapılan büyük organizelerdir.  Farklı farklı bölümlerde ve etkinliklerde bulunan bu kulüpler öğrencilere büyük katkı sağlamaktadır. Bu kulüplere katılmak ücretsizdir, zamanla kulüp içinde aktif olarak yöneticilik kazanıp büyük kitlelere seslenebilirsiniz.

Müzik,dil,tarih,eğlence adında farklı farklı bölüm ve dallarda yapılan bu büyük kulüpler öğrencilere önemli faydalar sağlamaya yıllardır devam ediyor. İşte bazı üniversitedeki en önemli kulüpler şöyle: 

  1. Boğaziçi Üniversitesi – Bilim Kulübü:  İstanbul’un en önemli ve en köklü üniversiteleri arasında yer alan Boğaziçi Üniversitesinde bulunan bu kulüp Bilime dair her şeyi tartışarak kendilerini geliştirmeye devam ediyor.
  2. Anadolu Üniversitesi – Anadolu Robot Kulübü:  Eskişehir’de bulunan bu köklü üniversitesinin yeni teknolojiyi tüm öğrencilere göstermek adına kurulup teknoloji adına konuları öğrencilerle paylaşmaktadır.
  3. Süleyman Demirel Üniversitesi – Arkeoloji Topluluğu: Akdeniz’in en önemli üniversitelerden biri olan bu üniversitede bulunan kulüp çevre illerde ve ilçelerde bulunan geçmiş medeniyetleri araştırmaya devam ediyor.

Bu üniversitelerdeki kulüpler dışında her üniversitede bulunan ortak kulüplerde bulunur. Atatürkçü Düşünce Topluluğu gibi sosyal ve eğlence adında her üniversitede aynı ad altında bulunurlar. Yaptıkları iş her üniversitede farklılık göstermektedir.

Üniversitelerde bulunan bu kulüplere üye olan her öğrenci yeni arkadaşlıklar kurarak tek başına ayakta kalmak zorunda oldukları bu şehirde sizleri yalnız bırakmaz ve güzel sosyal ilişkiler kurmaktadır. Bu kulüplerde yer alarak çok çalışıp önem gösterirseniz ilerleyen zamanlarda yöneticilikler alabilirsiniz.

 

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

2020 Kyk Yemek Ücretleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478