Öğrenci Gazetesi

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2024 – En Avantajlı Öğrenci Kredi Kartları

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar ve en avantajlı kartları paylaşıyoruz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2024 – En Avantajlı Öğrenci Kredi Kartları. Öğrenciler için birçok banka kredi kartı sunduğu gibi beraberinde kampanyalar da vermektedir. Limitleri her ne kadar düşük olsa da öğrenciler için özel kampanya, indirim ve taksit imkanı yer alır. Bu makalemizde öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasından en avantajlı ve en iyi kredi kartını seçebilmeniz için hazırladık.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2024

Öğrenciler özellik ile online alışverişi tercih ettiği için kredi kartına büyük ihtiyaç duyarlar. Öğrenciler de eğitim hayatı boyunca düzeli bir gelire sahip olmadığı için kredi kartı gereksinimini de fazlasıyla hissederler. Bu yüzden bankalar da hem gençler için hem de öğrenciler için birçok ürün ve hizmetler sunmaktadır. Kredi kartı alabilmek için düzenli bir gelirin olması ilk şartlardan biridir. Öğrenim kredisi veya burs alıyorsanız belirli bir aylık geliriniz olduğu için her banka size kredi kartı verir. Verilen kredi kartı limiti 1000 TL civarında olmaktadır. İşte öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesi…

1. Akbank Exi-26 Öğrenci Kredi Kartı

Akbank’ın üniversite öğrencileri için sunduğu bu kart sayesinde Axess kartta yer alan tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz. Nakit çekim, kredi kartına taksit ve borç atlatma gibi özelliklerden yararlanıp kartınızı kullanabilirsiniz. 26 yaşını geçmemiş kişiler için sunulan bu kart ile alışverişlerde Chip-Para kazanabilir ve chip paralarınızı yani puanlarınızı yine alıverişlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız harcamaları daha sonra taksitlendirme özelliği de vardır. Bu kartın yıllık kullanım ücreti 20 TL’dir.


2. İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Listemizin ilk sırasında öğrenciler tarafından çok talep gören İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kartı yer alıyor. İlk sene yıllık kart aidatı bu kartta alınmazken, borç gecikme faizi olarak da %2,60 seviyelerinde bir oran yansıtılıyor. Kart limiti ise ilk olarak 400 TL oluyor ve daha sonra yükseltmek için talep oluşturabiliyorsunuz. İş Bankası’nın öğrenciler için sunduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı özellikleri yukarıdakilerin yanı sıra, Maximum Kart özelliği taşımaktadır. Reklamlarda yer alan tüm Maximum kampanya ve avantajlarından bu kart sayesinde yararlanabilirsiniz. Ayrıca öğrenciler için çok yararlı olan Müzekart özelliği İş’te Üniversiteli kartında mevcuttur. Müzekart özelliğini kullanarak çoğu müzeyi ücretsiz olarak gezme şansınız da olacaktır. Yıllık kart aidatı 20 TL’dir.


3. Ziraat Bankası – Genç Kart

Ziraat’in üniversiteliler için sunduğu gençkart ile 5 yıl kart ücreti ödemezsiniz. Lisans öğrencisine 500 TL, yüksek lisans 800 TL, doktora 950 TL limit verilmektedir. KYK bursları ve kredi ödemeleri de Ziraat Bankası tarafından yapıldığını biliyorsunuzdur. Bunun için Ziraat Genç Kart alarak avantajlardan yararlanabilir, aynı zamanda tek banka kullanma avantajı elde edebilirsiniz. Ayrıca hali hazırda KYK bursu alıyorsanız Ziraat şubesine giderek Genç Kart almak istediğinizi belirtirseniz anında kart limiti hesabınıza tanımlanıyor. Ayrıca Ziraat Genç Kart Maximum özelliği de taşımakta ve Maximum’daki tüm kampanyalar kullanılmaktadır.

4. Garanti – Bonus Genç

Garanti Bankası’nın öğrencilere yönelik olarak verdiği Garanti Bonus Genç kart ile bir çok öğrenciye özel indirimlerden yararlanabilirsiniz. 18-25 yaş aralığındaki gençlere yönelik olarak sunulan bu kredi kartında yıllık aidat ücreti yoktur. Cafe ve restoran harcamalarında 20 TL bonus imkanı, ekstreleri 1 ay erteleme özelliği gibi pek çok farklı kart özellikleri bulunmaktadır. Garanti Bonus Genç kredi kartına Garanti web sitesinden, 444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetleri numarasından veya banka şubesinden yapabilirsiniz.


5. TEB – ÜniversiTeb Kart

Türk Ekonomi Bankası ( TEB )’in üniversite öürencileri için hazırladığı bu kart sayesinde pek çok avantajdan faydalanabilirsiniz. Kart limiti ilk olarak 300-400 TL olarak gönderilmekte ve daha sonrasında artırılabilmektedir. %2,60 seviyelerinde gecikme faiz oranı vardır. Bonus Card özelliği ile reklamlarda yer alan tüm Bonus kampanyalarından yararlanabilirsiniz. ÜniversiTEB kredi kartı ile sunulan avantajlar da cabası. Örnek olarka hafta içi yapılacak 50 TL ve üzeri harcamalar, haftasınunda gidilecek sinema ve tiyarto biletini %50 indiriyor. Yıllık kart ücreti 6.9 TL’dir.


6. Vakıfbank – Like Card

Kamu bankası olan Vakıfbank da öğrenciler için kredi kartı vermektedir. Bu kart ile pek çok avantajlara sahip olabilirsiniz. Örnek olarak okuduğunuz bölümde her yıl ortalamanızı yükseltiyorsanız Like Card size 10 bin’e yakın LikePuan hediye etmektedir. Bir çok öğrenci tarafından kullanılan bu kredi kartına başvuruyu Vakıfbank online şubeden de yapabilirsiniz


7. Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi’nin üniversite öğrencileri için sunmuş olduğu Kredi Play ile Word kart özelliği kullanabilirsiniz. Word kartta yer alan avantaj ve kampanyalar bu kartta da geçerli olacaktır. Borç gecikme faizi %2,52 olarak yansıtılıyor. Yıllık kart ücreti 38 TL olarak yansıtılmaktadır.

NOT: Öğrenciye kredi kartı veren bankalar genellikle sadece öğrenci belgesi istemektedir. Tabi yüksek limitli kredi kartı isterseniz gelir belgesi veya kefil de isteyebilirler. Bu tamamen bankanın isteğine göre değişir. Başvurunuz onaylanırsa kartınız vermiş olduğunuz adresinize kurye ile gönderilmektedir. Bu adres KYK yurduda olabilir, özel yurtta olabilir, ev adresi de olabilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu