Blog

Okurken Nasıl Para Kazanabilirim?

Ailesinden uzakta, daha çok gezip daha çok eğlenmek ve hayatını geçindirmek isteyen öğrencilerin kafasına takılan en büyük sorulardan biri olan bu sorunun cevabını sizler için bu yazıda derledik. Bilgisayardan anlayan, çevrede popüler olan, çalışma konusunda aktif olan öğrencilerin üniversite hayatları boyunca farklı alanlarda çalışmaları mümkün. Kafelerde, web sitelerin arka planlarında ve part time işlerde çalışabilirler.

1) YouTube’den Para Kazanmak

Son zamanlarda oldukça popüler bir alan olan sosyal medya dalı olan YouTube, kendi kanalınızı oluşturarak ilgi çekebilecek videoları yükleyebilirsiniz. Bu videolar sayesinde para kazanıp kanalınızı büyütebilirsiniz. Bu iş biraz zamana bağlı olarak gelişeceği için acil işe olmayan öğrenciler ve sosyal medyadan anlayan öğrenciler için oldukça uygundur. .


2) Sosyal Medya Danışmanlığı

İlgilendiğiniz veya sevdiğiniz alanlarda sosyal medya hesapları açarak onları geliştirip paraya çevirebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden sanal alemde veya okuduğunuz şehirde yerel reklamlar ile kendinize gelir elde edebilirsiniz. İnstagram, Facebook ve Twitter’da bu iş alanı oldukça çoktur özgün olup sıyrılmak zorunda kalabilirsiniz.


3) Part- Time Olarak İşletmelerde Çalışmak

Okuduğunuz şehirde bulunan kafeler ve farklı işletmelerde okulunuzdan arta kalan vakitlerde oldukça rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Sigortasız çalışacağınız için iş yerinizi iyi seçmeniz gerekmektedir aksi takdirde farklı olumsuzluklar ile karşılaşabilirsiniz.


4) Okulunuzda Çalışmak

Okulunuza bağlı bulunan işletmelerde okul saatiniz dışında çalışabilirsiniz. Üniversite kontrolünde açılmış olan yüzme havuzu, spor salonları, kafelerde rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Hem okulunuzdan uzaklaşmaz hem de ortama daha çabuk adapte olabilirsiniz. Bu iş başvuruları genelde okul başında yapılır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu