Kimdir

Orkun Olgar Kimdir, Kaç Yaşında? Orkun Olgar Hayatı ve Biyografisi

Orkun Olgar Kimdir, Kaç Yaşında? Orkun Olgar Hayatı ve Biyografisi. Macerasever Orkun Olgar, Macera dolu serüvenlerini NTV kanalında yayınlanması sonrasında en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Sportif kişiliği ile tanınan Orkun Olgar eşi kimdir? Gelin birlikte Orkun Olgar hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Orkun Olgar Kimdir?

 

TV ekranlarında Macerasever programı ile gelen Orkun Olgar Kimdir? merak edilmekte. Küçüklüğünden bu yana sporla ilgilenen ve tüm spor dallarına hakim olması yanı sıra ayrıca aile şirketi olan Olgar Şirketler grubunun da CEO su olan Orkun Olgar, 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Orkun Olgar, 2024 yılı itibari ile 50 yaşındadır ve aslen İstanbulludur.. Babası o dönemlerde Deniz Kuvvetleri Kurmay Subayı olan Güven Olgar, annesi ise Eczacı Kadriye Olgar’dır. Küçük yaşlarda babası ve annesi tarafından spora eğitimleri alan Orkun Olgar, 2 yaşında yüzmeye, 3 yaşında kayak yapmaya başlamıştır ve ayrıca doğma büyüme Yeşilyurtludur.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlkokulu Yeşilyurtta bulunan Hamdullah Suphi Tanrıöver’de okumuş ve ardından, Lise eğitimini ise Alman Lisesinde başlamış ve 11. sınıfa geldiğinde tenis Milli takımında oynamaya başlamıştır. O dönemde Florida’da yaşayan bir aile dostu aracılığı ile Cardinal Gibbons Lisesi’nden tenis bursu teklifi almıştır. Hayatın en önemli kararını vererek Alman Lisesi’ni bırakarak Florida’da özel bir lise ve hemen yakının Profesyonel bir Tenis Akademisi, Amerika’ya gitmiştir..

Üniversite eğitime geçmeden önce belirtmek isteriz ki; Orkun Olgar, babası sayesinde spor ile iç içe yetişmiş ve 2 yaşında yüzmeye, 3 yaşında kayak yapmaya başlamış. Doğma büyüme Yeşilyurt’ludur. Atatürk Havalimanının yanında, deniz kenarında. Kardeşi ile birlikte Yeşilyurt Spor Kulübünde lisanslı olarak tenis oynamıştır. 16 yaşına kadar Alman Lisesi, YSK ve Türkiye’nin bir çok ilinde turnuvalara katılmıştır..


Orkun Olgar Hayatı ve Biyografisi

Günümüz itibari ile 49 yaşında olan Orkun Olgar, az öncede bahsettiğimiz gibi sporla iç içe büyümüş ve  Türkiye’de aldığı eğitimler ve spordaki başarıları sonrasında, bir çok üniversite ile görüşen Orkun Olgar, en sonunda İşletme Fakültesi çok güçlü olan Colorado Rockies Dağları ortasında 1600 metre yükseklikte konumlanmış University of Denver (DU) ile tenis takımında #1 pozisyonunda oynamak kaydı ile 4 yıllık tam burs anlaşması imzalamıştır..

Üniversite eğitimden biraz daha bahsedecek olursak; 1991-1993 yıllarında Cardinal Gibbons High School’da eğitim almıştır. 1997 yılında Denver Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca yıllarca tenis sporuna verdiği emeğin karşılığını maddi olarak da almıştır. YSK da takım arkadaşı olan kardeşi 2 yıl sonra DU ya giderek abisi ile tekrar takım arkadaşı olmuştur..

Üniversiteden mezun olduktan sonra tenisi bırakmış ve İstanbul’a dönerek tam zamanlı olarak OLGAR’da çalışmaya başlamıştır. 2010 yılına kadar sabah 8 gece yarısı 12’lere kadar haftada 7 gün 13 yıllık çok yüksek bir iş temposu sürdürmüştür. Depoculuk, mağazacılık, marketing, PR, IK, satış pazarlama, perakende, birimlerinde 13 yıl boyunca çalışmıştır..

Son olarak macerasever ile adrenalinin en yüksek seviyede olduğu sporlar eşliğinde Türkiye’nin keşfedilmemiş güzelliklerini NTV ekranlarına taşımıştır. Ana spor’u tenis ve kayaktır. Bir kızı vardır. Günümüzde Olgar Şirketler Grubu CEO – SPX – Sport Point Extreme CEO/ Co-Founder kurucusu olarak iş hayatını sürdürmektedir..

Instagram’da Orkun Olgar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu