Kamu Personel Alımları

Orman Genel Müdürlüğü 16.500 Yeni Personel Alımı Yapacak!

Atanamayan üniversite mezunları ve kamuda çalışmak isteyenlere Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ‘nün açıklaması bir umut oldu. Orman Genel Müdürlüğü 16500 kamu personeli  alımı yapacağını duyurdu. Bütün detaylar makalemizde

 

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yaptığı açıklamada son günlerde meydana gelen orman yangınları ile mücadelede, personel eksikliği yaşandığı eleştirilerini yanıtladı ve 2022 yılında 16.500 personel istihdam edeceklerini belirtti. Ayrıca emekliye ayrılan veya görevinden ayrılan personellerin yerinin hızlı bir şekilde doldurulduğunu belirten Karacabey, “Emekli olan ve ayrılan personellerin yerine 2020 yılında 6.000 personel alındı. 2021 yılında 2083 personel alımına ilişkin çalışmalar devam ediyor. 2022 yılında ise 10.000 yangın işçisi, 5.000 muhafaza memuru,1.000 orman mühendis, 500 tekniker alımı talebinde bulunduk.” diye belirtti.

Unvan Değişikliği Sınavı Olacak mı?

“2020 yılında unvan değişikliği sınavı yapıldı. 2021 yılında ise görevde yükselme sınavı yapmayı planlıyoruz. Kurumumuzun ihtiyaçları doğrultusunda gerekli sınavlar gerçekleştirilecektir.”

Basındaki İddialara Cevap

‘Kurumumuzda personel atamaları liyakat çerçevesinde yapılıyor. Atanacak personelin yapmış oldukları görevlerdeki başarıları dikkate alınarak atamalar gerçekleştiriliyor.

Orman Yangınında Ölenler Şehit Sayılacak Mı?

“Görev esnasında vefat eden personellerimize; orman yangınlarını söndürme çalışmaları esnasında ölenlere ve sakatlananlara ödenecek tazminata ilişkin yönetmelik hükümleri doğrultusunda tazminat ödenmekte ve ayrıca OGM vakfı aracılığıyla yardım kampanyaları düzenlenmektedir. Kurum aidiyeti sayesinde personellerimiz hiçbir mağduriyet yaşamamaktadır.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu