Kimdir

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir? Osman Nuri Kabaktepe Kaç Yaşında? Osman Nuri Kabaktepe Hayatı ve Biyografisi

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir? Osman Nuri Kabaktepe Kaç Yaşında, Nereli? Osman Nuri Kabaktepe Hayatı ve Biyografisi. AKP İstanbul İl Başkanı olan Osman Kabaktepe aslen Nereli? araştırılmakta. Bu yazımızda Osman Kabaktepe hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir?

Siyasi kimliği yanı sıra eğitimci bir geçmişi olan AKP İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe Kimdir? merak edilmekte. Siyasi kariyerine başlamadan önce bir süre öğretmenlik yapan  Osman Kabaktepe aynı zamanda yazardır. 1970 yılında Ordu ilinde dünyaya gelmiştir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk ve orta öğretim eğitimini Fatsa’da tamamlayan Osman Nuri Kabaktepe Lise eğitimini de Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdi. Akabinde Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. ardından ise yine aynı üniversitede Felsefe Bölümünden yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.


Osman Nuri Kabaktepe Kaç Yaşında?

1970 yılında Ordu ilinin Fatsa ilçesinde dünyaya gelen Osman Nuri Kabaktepe ,2023 yılı itibari ile 53 yaşındadır ve aslen Orduludur. 


Osman Nuri Kabaktepe Hayatı ve Biyografisi

Siyasette aktif olarak görev alan ve yıllardır farkı pozisyonlarda olan Osman Nuri Kabaktepe , siyasi kariyerine başlamadan önce; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak bir süre öğretmenlik yapmıştır. Aynı zamanda Osman Nuri Kabaktepe, bir dış ticaret şirketinin kurucu ortaklarındandır.

Osman Nuri Tepe siyasi kariyerinden bahsedecek olursak; Osman Nuri Kabaktepe, siyasi hayatına Millî Gençlik Vakfı Bursa İl Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunarak başladı. Refah Partisi Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanlığı yaptı ve Fazilet Partisi’nde çeşitli kademelerde görev üstlendi.

Bunların dışında Saadet Partisi’nde Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptı. Kurucu Başkanı da olduğu Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 yılında Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi – Başkan Vekili görevlerini sürdürmektedir. 24 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Kabaktepe, Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Osman Nuri Kabaktepe Kitapları

  • “An’a Düşen Notlar”,
  • “Dil Felsefesi”,
  • “Akkirmani’nin İklil Et-Teracim Adlı Eserinin Felsefi Değeri”,
  • “Yaşam Kalitesi Kent Endekslerinin İncelenmesi: Yeni Bir Endeks-Gösterge Önerisi”,
  • “Kentsel Etik Bağlamında Meslek Etiği”,
  • “Edebiyatta Mekan Kullanımına Dair Örnek İnceleme: Begümün 500 Milyonu”,
  • “Erguvan Mahallesi Kentsel Planlama ve Tasarım Yöntemi Çalışma Raporu”,
  • “Geleneksel Bursa Evleri”

Twitter Osman Nuri Kabaktepe 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu