Öğrenci Gazetesi

ÖSYM Yazım Kuralları Çıkmış Sorular PDF İndir

ÖSYM Yazım Kuralları Çıkmış Sorular PDF İndir. Bir dilin konuşma ve yazma sırasında farklı anlamlar oluşturmaması adına uyulması gereken kurallara yazım kuralları ya da imla kuralları denir. Söylemek istediklerimizi net bir şekilde ifade edebilmek için yazım kurallarını doğru bir şekilde öğrenmek şarttır. Bu nedenle yazım kuralları sadece ÖSYM sınavları için değil sosyal hayatımızda da kendimizi ifade etmemize yardımcı olur. Türkçemizde yazım kuralları başlıklara bölünerek anlatımı kolaylaştırılmıştır.

ÖSYM Yazım Kuralları Çıkmış Sorular PDF İndir

Büyük harf kullanımı, sayıların yazımı, birleşik kelimelerin yazımı, kısaltmaların yazımı ve eklerin yazımı imla kuralları içerisinde incelenmektedir. Burada birleşik kelimelerin yazımı bitişik ve ayrı yazılan kelimeler olarak; eklerin yazımı ise bağlaç ve soru ekleri olarak alt başlıklara ayrılmaktadır.

Yazım kurallarını daha kolay kavramak isteyenler için ÖSYM’nin en çok sorduğu Yazım Kuralları konusunun püf noktalarını 24 maddede listeledik aşağıdaki linkten yazım yanlışı soru çözme taktiklerine ulaşabilirsiniz.

 👉 24 Madde de Yazım Kuralları Konusunun Püf Noktaları

ÖSYM’nin tüm sınavlarında yazım kuralları sorusu gelmektedir. Bu makalemizde ÖSYM sınavlarına hazırlanan öğrenciler için YKS-KPSS sınavlarında çıkmış Yazım kuralları çıkmış soruları derledik. Listemizde Yazım kuralları çıkmış sorular KPSS, YKS-TYT yazım kuralları çıkmış sorular, Noktalama işaretleri çıkmış sorular LGS, Yazım kuralları çıkmış sorular 8. sınıf ve son 20 yılda çıkmış imla sorularına ulaşabilirsiniz. Unutulmamalıdır ÖSYM sınavlarda aynı soru tiplerini sormayı sever. Çıkmış Yazım Kuralları sorularını çözmek ÖSYM sınavlarında sizi rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.


Yazım Yanlışları Çıkmış Sorular TYT PDF – Yazım Kuralları (2000 – 2020)


ÖSYM Yazım ve İmla Soruları ve Cevapları PDF İndir


Yazım Kuralları ÖSYS Çıkmış Sorular PDF İndir


Yazım ve İmla Çıkmış ÖSS Soruları ve Çözümleri PDF İndir


Yazım Hataları Çıkmış Sorular ÖSS PDF İndir


Yazım Kuralları Ders Notları PDF İndir

ÖSYM çıkmış yazım kuralları sorularını çözüp eksik olduğunuz konuları pekiştirmeniz için önemli yazım kuralları ders notları, yazım kuralları kısa notları TYT ve yazım kuralları konu anlatımını PDF olarak listeledik. Aşağıdaki Yazım Kuralları Ders notları listesinden eksik olduğunuz düşündüğünüz konuyu PDF olarak indirip çalışabilirsiniz.


Yazım Kuralları Önemli Ders Notları PDF İndir


ALINTI KELİMELERİN YAZILIŞI PDF İndir


BAZI KELİME VE EKLERİN YAZILIŞI PDF İndir


BİRLEŞİK KELİMELERİN YAZILIŞI PDF İndir


BÜYÜK HARFLERİN KULLANILDIĞI YERLER PDF İndir


KISALTMALARIN YAZILIŞI PDF İndir


SAYILARIN YAZILIŞI PDF İndir


YABANCI ÖZEL ADLARIN YAZILIŞI PDF İndir


SİMGELER PDF İndir


TDK Yazım Kuralları PDF İndir


İlginizi Çekebilir 👇

👉 TYT Sözcükte Anlam Çıkmış Sorular PDF İndir

👉 TYT Cümlede Anlam Çıkmış Sorular PDF İndir

👉 Noktalama İşaretleri Çıkmış Sorular PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu