Kimdir

Özgür Bolat Kimdir, Nerelidir? Özgür Bolat Hayatı ve Biyografisi

Özgür Bolat Kimdir, Nerelidir?. Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Özgür Bolat Kaç Yaşında? Katıldığı programlarda yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Özgür Bolat eşi kimdir? Hürriyet gazetesinde 12 yıl köşe yazarlığı yapan akademisyen Özgür Bolat Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik…

Özgür Bolat Kimdir?

12 yıl boyunca Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptıktan sonra mutluluğun, başarının ve liderliğin psikolojisi konularında şirketlerde ve okullarda konuşmalar ve çalıştaylar yapan Özgür Bolat son günlerde en çok merak edilen isimlerden oldu. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı.

Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi.


Özgür Bolat Hayatı ve Biyografisi

2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Dr. Özgür BOLAT, Hürriyet Gazetesi’nde 12 yıl köşe yazarlığı yapmıştır ve şu anda mutluluğun, başarının ve liderliğin psikolojisi konularında şirketlerde ve okullarda konuşmalar ve çalıştaylar yapmaktadır. Geliştirmiş olduğu Yetenek Yönetimi Envanteri ile şirketlere danışmanlık sunmaktadır.

Aynı zamanda Dove Özgüven Projesini ve Google Dijital Ebeveynlik Projesini yürütmektedir. Kurmuş olduğu Anne Baba Okulu ile ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensiplerini anlatırken, Parentwiser mobil uygulaması ile de ülkemize Kişiye Özgü Çocuk Yetiştirme Rehberini kazandırmıştır.

Twitter 👉 Özgür Bolat

İlginizi Çekebilir 👇

👉 İlker Püren Kimdir, Nerelidir?

👉 Tarık Papuççuoğlu Kimdir, Nereli? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu