Yaşam

Parasız Pasif Gelir Yaratmak İçin 7 Fikir

Parasız Pasif Gelir Yaratmak İçin 7 Fikir. Para kazanmanın para gerektirdiğine dair yaygın bir yanlış anlama vardır. Bu her zaman doğru değildir. Eğer zaman ayırmaya istekli iseniz, peşin para olmadan pasif gelir yaratmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Yaratıcılık, özveri ve sıkı çalışma gerektirir, ancak para kazanmaya başladığınızda buna değer.

Parasız Pasif Gelir Yaratmak İçin 7 Fikir

Pasif gelir, aktif olarak çalışmadığınız zamanlarda bile kazandığınız paradır. Bazı örnekler, temettü geliri, çevrimiçi satış kursları veya yatırım amaçlı gayrimenkullerden elde edilen kira geliridir. Çalıştığınız her saat için ödeme yapmak yerine, bu alternatif gelir kaynaklarından para kazanırsınız.

Peki borsaya yatırım yapacak veya kiralık mülk satın alacak paranız yoksa ne olacak? Yatırım yapmak için para olmadan nasıl para kazanacağınızı anlayabilir misiniz ?

İyi haber şu ki, büyük peşin dolar gerektirmeyen birçok pasif gelir kaynağı var. Bu gelir akışlarını geliştirmek için yapacağınız tek yatırım zamanınız ve çabanızdır.

1. Aracınızı Kiralayın

Aracınız günün büyük bir bölümünde kullanılmazsa, bu boşluğu pasif gelire dönüştürebilirsiniz. etaround gibi uygulamalarla arabanızı park yerine oturtmak yerine kiralayabilirsiniz. Getaround’a göre, aracınızı kiralamanız için ayda 800 dolardan fazla kazanabilirsiniz.

Başlama süreci basittir ve Getaround her şeyi açıklar. İlk olarak, arabanız için bir profil oluşturun ve alma ve dönüş konumunu paylaşın. Teslim alma ve bırakma adresiniz, uygulamada herkese açık olarak değil, kiracılarla özel olarak paylaşılır.

Arabanızın bazı yüksek kaliteli fotoğraflarını çekin ve bir açıklama yazın. Ayrıca müsaitlik durumunu ayarlayabilir ve kiracılara karşılama talimatları sunabilirsiniz.

Getaround, araç sahiplerine sorumluluk sigortası, kiracı görgü kurallarının uygulanması, onarımlarla ilgili yardım ve daha birçok avantaj sağlar.

Zaten bir arabanız varsa, kiralamak pasif gelir elde etmenin kolay bir yoludur. Tek yapmanız gereken Getaround ile çalışmak için ilk kurulum. Ardından, arabanızı kullanmadığınız zamanlarda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Aracınızı kiralamanın da bazı yan avantajları vardır. Topluluğunuza ve çevreye aynı anda yardımcı olacaksınız.


2. Bir İş Kurun ve İşi Kiralayın

Parasız pasif gelir elde etmek için yaratıcı bir fikir: bir iş başlatın ve ardından işi sizin için yapması için insanları işe alın. Bir reklam ajansı açabilir veya Facebook reklamlarıyla çalışabilirsiniz. Buna arbitraj fırsatı denir. İşinizi sürdürmeye devam edebildiğiniz ve müşteriler işi yapan insanlara ödediğinizden daha fazla ödediğiniz sürece, az çaba sarf ederek pasif gelir elde edersiniz.

Bobby Hoyt’ın aldığı yaklaşım budur. 2015 yılında lise grubu yönetmenliği yaptı. Şimdi ve iş ortağı Mike Yanda, diğer girişimciler için Facebook reklamlarını yöneten başarılı bir iş kurdu. Ayrıca diğer girişimcilere FB Side Hustle kurslarıyla Facebook reklamcılık işine başlamayı öğretiyorlar .

Birçok küçük işletme sahibi, dijital pazarlama ile uğraşmak istemedikleri için işlerini yürütmeye aşırı derecede odaklanmıştır.

Girdiğiniz yer burası.

Facebook reklam yönetimi, SEO, içerik oluşturma veya yerel işletmelere istediğiniz sayıda dijital pazarlama hizmeti satarak para kazanabilirsiniz. Bu işi yapmak için birini işe alın ve işi yapmak için ödediğinizden biraz daha fazla ücret alın.

Sizin veya ekibinizin birisinin potansiyel olarak olası satış yaratma veya müşteri bulma konusunda sürekli olarak çalışması gerekeceğinden, bu tamamen elinizin altında değildir. Ayrıca, işletmeniz için çalışan kişileri bulma, eğitim ve yönetmeyle ilgili bazı baş ağrıları olabilir.

Yine de, bir iş kurmak pasif gelir elde etmenin harika bir yoludur. Bu model neredeyse her türlü işletmeye uygulanabilir. Örneğin, sanal asistan hizmetleri , grafik tasarım, reklam, serbest yazı yazma veya devam ettirme hizmeti sunabilirsiniz .


3. Bilgi Ürünleri Yaratın

Birçok çevrimiçi girişimci, e-Kitap, çevrimiçi kurs, çalışma kitabı, şablon veya öğretici gibi ürünler satmaktadır. Alex Nerney ve Lauren McManus, kadınlara sağlıklı ve sürdürülebilir bir kilo kaybı çözümü sunmak için ilk sahaları Avocadu’yu başlattı. Birkaç ay içinde dijital ürünleri sayesinde ayda 10.000 doların üzerinde para kazanıyorlardı. Şimdi başkalarına popüler kursu olan Six-Figure Blogger’da dijital ürün satışını nasıl çevrimiçi hale getireceklerini öğretiyorlar .

Dijital ürünler satmaya başlamak için öncelikle ürünü tasarlamanız ve geliştirmeniz gerekir. Potansiyel müşterilere dönüştürebileceğiniz mevcut bir kitleye sahip olmanız faydalıdır, böylece ihtiyaç duydukları bir şeyi geliştirebilirsiniz. Zaten bir kitle oluşturduysanız, onlara ne olabileceğini sorun.

Büyük bir takip yapmak gerekli değildir. Alex ve Lauren işlerine sıfırdan izleyici olmadan başladılar.

Aşağıdakileriniz yoksa, birinin çözmesine yardımcı olabileceğiniz bir sorun düşünün. Örneğin, son derece organize bir kişiyseniz ve süreçler ve sistemler oluşturmayı seviyorsanız, o zaman herkesin paylaşmadığı bir yeteneğiniz vardır. Başka birine yardım etmek için nasıl kullanabileceğinizi düşünün. O zaman o kişinin kim olduğuna karar ver. Müşteri projelerini yönetmek için daha iyi bir sisteme ihtiyaç duyan veya evlerini organize etmek isteyen evde kalan anneler için meşgul girişimciler olabilir.

Bir yöne karar verdikten sonra ürünü oluşturmanız gerekir. Ardından, müşterilerinizin ödemelerini almak ve ürünü teslim etmek için otomatik bir mekanizma oluşturun. Satışa başladığında, mükemmel bir pasif gelir kaynağına sahip olacaksınız.

Dijital ürünler için fikirler bulmaya çalışırken hayal gücünüzü çalıştırın. Uzmanlığınız nedir? İdeal müşterinize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Ürünlerinizi satmak için olası satışlar oluşturmanız gerektiğini unutmayın. Bu, Facebook reklamları yayınlamak, bir Instagram takip etmek, blog içeriği yazmak veya sık sık sosyal medyada yayınlamak anlamına gelebilir.


4. Okuyucuları Ürünlerle Bağlayın

Kendi ürünlerinizi oluşturmak istemiyorsanız, okuyucuları başkalarının ürünlerine bağlayabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri bir web sitesi oluşturmaktır. Henüz bir hesabınız yoksa, birkaç dakika içinde bir blog başlatabilirsiniz  . Bu, ürünleri okuyuculara tavsiye etmenin doğal bir yolunu verecektir.

Satış ortaklığı pazarlamasıyla, diğer şirketlerin ürün ve hizmetlerini tanıtırsınız. Birisi bu ürünü bağlantılarınızdan biri aracılığıyla kaydederse veya satın alırsa, bir komisyon kazanırsınız. Amazon ve Nordstrom gibi büyük perakendeciler, daha küçük perakendeciler ve çevrimiçi girişimciler gibi bağlı kuruluş programları sunmaktadır.

Tanıtmak istediğiniz ürün ve hizmetler için satış ortağı programına veya programlarına başvurmanız gerekir. Kabul edildikten sonra, blog gönderilerinizde perakendeci tarafından satılan ürünlere bağlantı vermeye başlayın.

Birisi bağlantınız üzerinden bir ürün satın alırsa, satışın bir yüzdesini alırsınız. Aldığınız yüzde perakendeciye göre değişir, ancak yeterli satış ortağı bağlantısıyla iyi miktarda para kazanabilirsiniz.

Herhangi bir sorunu önlemek için, satış ortağı programının şartlarını ve koşullarını okuduğunuzdan ve satış ortağı bağlantıları hakkında okuyucularınızla şeffaf olun. Onlara, perakendecinin bağlantılarınızdan biri aracılığıyla sattığı her şey için küçük bir komisyon kazandığınızı söyleyin.


5. YouTube Videoları Hazırlayın

YouTube, görüntüleyenlerin her gün platformda bir milyar saatten fazla video izlemesi ile katlanarak büyüyor . İnsanlar yeterince video içeriğinden yararlanamıyor ve özellikle de bir YouTube kanalınız varsa bu trendden yararlanabilirsiniz.

YouTube’da birkaç farklı şekilde para kazanabilirsiniz. İlk olarak, videolarınıza farklı türde reklamlar satabilirsiniz. Bu, para gerektirmeden pasif gelir elde etmenin kolay bir yoludur.

Satış ortağı bağlantıları, YouTube’da para kazanmanın başka bir yoludur. Her videonun metin açıklamasında, bahsettiğiniz veya içerikle alakalı öğelere bağlantı verin. Bu seçenekle ilgili en iyi şey, kanalınızın ne kadar küçük olursa olsun başlayabilmenizdir.

Platformunuz büyüdükçe, şirketlerle ortaklık kurarak sponsorlu videolar da oluşturabilirsiniz. Sizinkine benzer bir kitleye ve misyona sahip şirketler bulun ve ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için birlikte çalışın.


6. Bir E-Ticaret Sitesi Oluşturun

Online perakende pazarı hızla genişliyor. 2018’de tüm perakende satışların% 14’ü bir e-ticaret sitesinde gerçekleşti ve bu oranın artması bekleniyor. Pek çok müşterinin bugün çevrimiçi satın almasıyla, bir e-ticaret sitesi pasif gelir elde etmenin basit ve etkili bir yoludur.

E-ticaret sitenizi çalışır hale getirmek için biraz çalışmanız gerekir. İlk olarak, bir niş üzerinde karar verin. Ne satmak istersiniz? Tutkulu olduğunuz, bebek eşyaları veya ev dekorasyonu gibi belirli bir ürün türü var mı?

Bir niş seçtikten sonra çevrimiçi mağazanızı kurun. Bir seçenek Shopify’da bir mağaza oluşturmaktır . Sunulacak küçük bir öğe kümesi seçin ve kaliteli fotoğraflar çekin. Mağazanızı başlatmak için fotoğraflar ve fiyatlar da dahil olmak üzere öğeleri listeleyin. Daha sonra istediğiniz zaman daha fazla ürün ekleyebilirsiniz.

Satışları artırmak için sitenize trafik çekmek için bir strateji geliştirin. E-ticaret mağazanıza ilgi çekmek için hangi platformu kullanacaksınız? Alışveriş yapanları mağazanıza yönlendirmek için kullanabileceğiniz yerleşik bir blogunuz var mı? Belki Instagram takipçilerine veya Facebook reklamlarına güvenebilirsiniz.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, farklı kaynaklardan ne kadar trafik beklediğiniz konusunda gerçekçi olduğunuzdan emin olun. Ücretli reklamları denemekten korkmayın. Beklemediğiniz müşterilere ulaşabilirsiniz!


7. Stok fotoğraf çekmek

İyi bir kameranız varsa ve fotoğrafçılığın tadını çıkarırsanız, çevrimiçi stok fotoğraf satarak fotoğraf çekmek ve pasif gelir yaratmak için ödeme alabilirsinizShutterstock gibi stok fotoğraf siteleri , fotoğrafçıların satılık fotoğraf yayınlamalarına izin veriyor. İşletme sahipleri genellikle içeriklerini vurgulamak ve görsel ilgi oluşturmak için resimler satın alırlar. Bir müşteri fotoğraflarından her birini satın aldığında fotoğrafçı küçük bir ücret alır.

Fotoğraflarınızı satışa sunmadan önce onaylamanız gerekir. Çoğu site çalışmanızın bir portföyünü göndermenizi gerektirir ve onaylandıktan sonra istediğiniz kadar resim yükleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı yüklediğinizde müşterilerin bunları bulabilmesi önemlidir. Sonuçta, pasif gelirinizi bu şekilde kazanacaksınız. Görüntü içeriğini doğru bir şekilde temsil ettiğinden emin olmak için her bir resme eşlik eden metni düşünün. Zamanınız varsa, görüntülerinizin görülme şansını artırmak için arama motoru optimizasyonu ve anahtar kelimelerin önemi hakkında biraz bilgi edinin.

Stok fotoğraf çekmek için şık fotoğraf ekipmanlarına ihtiyacınız yok. Birçok cep telefonunun iyi kameraları vardır, böylece en az yatırımla gittiğiniz her yere görüntü çekebilirsiniz.


Pasif Gelir Ön Plana Çıkıyor

Yatırım yapacak paranız yoksa, pasif gelir elde etmek için zaman ve çaba harcamanız gerekir. Bir blog oluşturuyor veya stok fotoğraf portföyünüzü oluşturuyor olsun, pasif gelir yaratmanın birçok yolu vardır. İlgi alanlarınızı düşünmek ve onlarla uyumlu pasif bir gelir akışı bulmak için zaman ayırın. Ardından, gelecekteki mali avantajlardan yararlanabilmek için pasif gelir akışlarınızı büyütmeye çalışın.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu