Kimdir

Paul Alexander Kimdir, Nerede Yaşıyor? Paul Alexander Hayatı

Paul Alexander Kimdir? Paul Alexander Nerede Yaşıyor? Paul Alexander Hayatı. Paul Alexander 6 yaşında iken çocuk felcine yakalanan ve çocuk felcine yakalandıktan sonra demir akciğer makinesinde yaşayan son insanlardan biridir. Paul Alexander, 1952 yılının Temmuz ayında Amerika’nın Teksas’ta çocuk felci salgını yakalandı ve o günden bu yana demir akciğer makinesi içinde hayatını sürdürüyor. İşte Paul Alexander Hayatı.

Paul Alexander Kimdir, Nerede Yaşıyor?

Paul Alexander, 1946 ABD, Teksas doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 77 yaşındadır. 1950’lerin başlarında ABD’de büyük bir çocuk felci salgını sırasında, Alexander da dahil olmak üzere Dallas, Teksas çevresinde yüzlerce çocuk, çocuk felcine yakalandı. Alexander bu salgından kurtulan ve 67 yıldır demir akciğer makinesinde yaşayan tek kişidir. Paul Alexander ABD’nin Dallas eyaletinde yaşıyor.

Alexander 6 yaşında çocuk felcine yakalandıktan sonra felçli kaldı, sadece başını, boynunu ve ağzını hareket . ettirebiliyor. Alexander boynundan aşağısı felçli olduğu için diyaframı çalışamıyordu. Doktorlar bunu düzeltmek için demir bir akciğere nefes alıp vermesine yardımcı olan bir vantilatöre kapattılar. .

Paul Alexander günümüzde hala demir bir akciğerin içinde yaşayan son insanlardan biridir. Guinness Rekorlar Kitabına demir akciğerde en uzun süre yaşayan insan olarak tarihe bile geçmiştir. .


Paul Alexander Hayatı

Paul Alexander altı yaşında çocuk felcine yakalandı ve sadece başını, boynunu ve ağzını hareket ettirebiliyordu. 1950’lerin başlarında ABD’de büyük bir çocuk felci salgını sırasında, Alexander da dahil olmak üzere Dallas, Teksas çevresinde yüzlerce çocuk Parkland Hastanesine kaldırıldı. Çocuklar demir ciğerden oluşan bir koğuşta tedavi ediliyordu. .

1954’ten March of Dimes ve Bayan Sullivan adlı bir fizyoterapistin yardımıyla Alexander, kendi kendine dilsofarengeal nefes almayı öğrendi.

Daha sonra Alexander Dallas Bağımsız Okul Bölgesi’nde evde eğitim göre ilk öğrenci oldu. Not almak yerine ezberlenmeyi öğrendi. 21 yaşında, 1967’de WW Samuell Lisesi’nden sınıfında ikinci olarak mezun oldu ve bir Dallas lisesinden fiziksel olarak bir sınıfa gitmeden mezun olan ilk kişi oldu.

Alexander , Southern Methodist Üniversitesi’nden bir burs aldı. Austin’deki Texas Üniversitesi’ne transfer oldu ve burada 1978’de lisans derecesi, ardından 1984’te Hukuk Doktoru oldu.

Alexander, anı kitabı Three Minutes for a Dog: My Life in an Iron Lung’u Nisan 2020’de arkadaşı Norman D. Brown RN’nin yardımıyla yayınladı. .

Alexander , Guinness Dünya Rekorları tarafından demir bir akciğerde en uzun süre yaşayan kişi olarak kabul edildi.


Puan Alexander: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu