Kimdir

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında? Güliz Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında? Güliz Öztürk Hayatı ve Biyografisi. Başarılı kariyeri ile bir çok ödül alan ve adından sık sık söz ettiren Güliz Öztürk Ne Mezunu? Güliz Öztürk aslen nereli? araştırılanlar arasında yer aldı. Gelin birlikte Güliz Öztürk hakkında merak edilenleri öğrenelim…

Güliz Öztürk Kimdir?

Pegasus hava Yolları CEO’su olarak bilinen Güliz Öztürk Kimdir? Son günlerde adını sıklıkla başarıları ve ödülleri ile duyuran Güliz Öztürk, aldığı eğitimler ve başarılı tecrübeleri ile güzel bir kariyere sahiptir. 1970 yılında  İstanbul’da dünyaya gelen Güliz Öztürk 2024 yılı itibari ile 54 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. Aslında iş hayatındaki ilk tecrübesini Türk Hava yollarında kazanmıştır..

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamlamış ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Az öncede belirttiğimiz gibi iş hayatına Türk Hava yollarında başlamıştır. 1990-2003 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda Uluslararası İlişkiler ve Anlaşmalar Müdürü, Alliance Koordinatörü, Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Satış ve Pazarlama Başkanı olarak görev yapmıştır..


Güliz Öztürk Hayatı ve Biyografisi

İş sektörünce başarılı bir iş kadını olarak bilinen Güliz Öztürk, 2003- 2005 yılları arasında ise Ciner Grubu’nda Turizm ve Havacılık Bölüm Başkanlığı’nda Havacılık Projeleri Koordinatörü ve sonrasında İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan Öztürk, 01 Temmuz 2005 yılında Pegasus bünyesine katılmıştır.

Halen Pegasus Hava Yolları’nda Network Planlama, Satış, Pazarlama, Gelir Yönetimi-Fiyatlama, Misafir Deneyimi ve Kargo departmanlarından oluşan, bir başka deyişle şirketin doğrudan gelirini üreten birimlerinden oluşan ticaret fonksiyonundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta..

Eğitimin devamlılığına inanan biri olan Öztürk, 2018 yılında Columbia Business School’da Advanced Management programını tamamlamış ve bununla birlikte, Women in Sales Network platformunun Kurucu Eş başkanlığı’nı yürütmektedir.2022 yılında ise Pegasus Hava Yolları CEO’su olarak göreve devam etmektedir..

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu