Kimdir

Prof. Dr. Bünyamin Bezci Kimdir, Nerelidir? Bünyamin Bezci Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Bünyamin Bezci Kimdir, Nerelidir?. 2019 yılında Uyuşturucuyla Mücadele ile yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Bünyamin Bezci, son günlerde de katıldığı bir çok farklı tartışma programlarında yaptığı yorumlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Hal böyle olunca da en çok aratılan isimler arasında yer aldı. Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı olan  Prof. Dr. Bünyamin Bezci Doçent Doktorluk unvanına da sahiptir. Prof. Dr. Bezci hakkında en çok merak edilenlerden biri de Bünyamin Bezci Sınav Sorularıdır.

Prof. Dr. Bünyamin Bezci Kimdir, Nerelidir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1992 yılında mezun olan Prof. Dr. Bünyamin Bezci, ardından Almanya Bremen Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde dil öğrenimi ve yüksek lisans eğitimi’ ni tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi’nde ‘AB’in Yerel Yönetimlere Yaklaşımı’ isimli tezi ile savunarak, Muğla Üniversitesi’nde araştırma görevlisi iken Uludağ Üniversitesi’nde ‘Carl Schmitt’in Politik Felsefesi Açısından Modern Türkiye’de Güçlü Devlet Kavramı’ adlı doktora tezini tamamlamıştır.

Sakarya Üniversitesi Diaspora Araştırmaları Merkezi’ni kurmuş ve günümüzde merkez müdürü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Politik sistemler, devlet felsefesi ve siyasal partiler üzerine çalışmaları bulunmaktadır. Prof. Dr. Bünyamin Bezci aslen Sakarya’da dünyaya gelmiştir ve günümüzde yaşantısını Sakarya’da sürdürmektedir. Maalesef yaşı ve doğum tarihi bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Mütevazi bir insan olduğu bilinen Prof. Dr. Bünyamin Bezci bilgi dolu kişiliği ile de öğrencileri tarafından çok sevilen bir kişi olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda derslerinin oldukça akıcı bir şekilde anlattığı da öğrencileri arasında sık sık konuşulmaktadır. Bezci, sınavlarını klasik yaptığı bilinmekte olup Türk Siyasi Hayatı üzerine de söyleşileri vardır.

Hali hazırda Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görevine devam den Prof. Dr. Bünyamin Bezci, aynı zamanda bir çok makale, kitap yazmış ve birçok projeyi hayata geçirmiştir.


Twitter: Bünyamin Bezci

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu