Kimdir

Prof. Dr. Doğan Yaşar Kimdir? Prof. Dr. Doğan Yaşar Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Doğan Yaşar Kimdir?. Prof. Dr. Doğan YAŞAR Dokuz Eylül Üniversitesi, Jeoloji bölümü mezunudur. Prof. Dr. Doğan YAŞAR’ın 23 adedi Uluslararası A sınıfı dergilerinde olmak üzere, toplam 80 adet makale ve bildirisi bulunmaktadır ve çalışmalarına da1250 adet atıf yapılmıştır. İklim ve üretim konularında 100 civarında televizyon ve radyo programına katılmış olup, 100’den fazla da iklim, su ve üretim ile ilgili konferansı bulunmaktadır. Peki Prof. Dr. Doğan Yaşar Nerelidir? Prof. Dr. Doğan Yaşar Hayatı ve Biyografisi…

Prof. Dr. Doğan Yaşar Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr .Doğan YAŞAR,  31.03.1957 Denizli Sarayköy doğumludur. İlkokulu Saraköy Beylerbeyi Köyü İlkokulu, Bergama Zübeyde Hanım ve Buca Umurbey ilkokullarında öğrenim gördükten sonra, eğitimine İzmir Kolejinde (BAL) devam etti. Lisans eğitimini Jeoloji dalında Dokuz Eylül Üniversitesinde, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmasını Paleoşinografi konusunda yapmıştır.

Doktora konusunun ana teması “Late Glacial-Holocene Evolution of the Aegean Sea” (Ege Denizindeki  son 18 000 yıldaki iklimsel değişikliler) olup Türkiye Denizlerini kapsayan alanlarda Paleoşinografi ve Paleoiklim ve Denizel Kirlilik konularında hakemli dergilerde 23 makalesi, 40 adet tebliği ve 1800 civarında atıfı  bulunmaktadır.

Ayrıca güncel iklimsel değişimlerin; su, üretim, enerji üzerindeki etkileri konularında 100’den fazla TV programına katılmış ve yine bu konularda 100 civarında konferans vermiştir.

Halen Dokuz Eylül Üniversitesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü’de çalışmalarına devam etmektedir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu