Kimdir

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu Kimdir? Meral Şaşoğlu Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu Kimdir?. Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermotoloji Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi Meral Şaşoğlu alanında yetenekli ve başarılı bir Dermatologdur. Dermatolog Profesör Meral Şaşoğlu, özellikle de saç sorunları ve saç dökülmesi alanında çalışmalar yapmaktadır. Uluslararası ödüllere sahip olan Merak Şaşoğlu saç dökülmesi, saçkıran, kellik gibi sorunlara bulduğu çözümlerle tanınmaktadır. Peki Prof. Dr. Meral Şaşoğlu Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, alanında yetenekli ve başarılı bir Dermatologdur. Dermatolog Profesör Meral Şaşoğlu, özellikle de saç sorunları ve saç dökülmesi alanında çalışmalar yapmaktadır. Uluslararası ödüllere sahip olan Merak Şaşoğlu saç dökülmesi, saçkıran, kellik gibi sorunlara bulduğu çözümlerle tanınmaktadır.

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı kurucu öğretim üyelerindendir. 30 yılı aşkın doktorluk ve akademisyenlik yaşamında 70 binden fazla hasta tedavi etmiş ve çok önemli klinik ve bilimsel çalışmalara imza atmıştır.

Gazi Üniversitesi’ndeki görevine devam ederken Almanya Münih’de bulunan Ludwig Maximilian Üniversitesi Dermatoloji Bölümü’ne misafir öğretim üyesi olarak davet edilmiş ve daha sonra özel davetli olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Boston Medical School Research Center’da bilimsel çalışmalarına devam etmiştir.

Prof. Dr. Şaşoğlu, akademisyenlik yaşamındaki çalışmalarından ve araştırmalarından elde ettiği birikim ve ulaştığı bilimsel neticeler üzerine kendi eşsiz formülasyonlarını geliştirmek amacıyla yetkin bir ekip oluşturarak cilt ve saç sağlığı ile ilgili ürün geliştirme çalışmalarına başlamış ve Dr. Meral’s Elixir® serisi altında birçok etkin formül geliştirmiştir.

Prof. Dr. Şaşoğlu; sağlıklı yaşam, antiaging ve cilt sağlığı idealistidir. Saç, cilt ve genel sağlık problemlerinin önlenmesi ve tedavi edilmesine yönelik yaptığı klinik çalışmalarına ve bilimsel araştırmalarına İstanbul’da kurduğu klinikte ve Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Ar-Ge merkezinde ara vermeden devam etmektedir. Prof. Dr. Şaşoğlu, geliştirdiği formülleri Novatemed Innoceuticals A.Ş. çatısı altında sizlerin kullanımına sunmaktadır.

Bugüne kadar Dr. Meral’s Elixir seresi altında bir çok formül geliştiren Meral Şaşoğlu araştırmalarını İstanbulda kurmuş olduğu klinik ve Boğaziçi Üniversitesi Ar-Ge merkezinde sürdürmektedir. Novatemed Innoceuticals A.Ş ile geliştirmiş olduğu formülleri kullanıma sunmaktadır.

Prof. Dr . Meral Şaşoğlu’nun Emrah ve Ender isimlerinde iki oğlu vardır.


Prof. Dr. Meral Şaşoğlu Hayatı ve Biyografisi

Profesör Doktor Meral Şaşoğlu; Dermatolog; Profesör Doktor, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Kurucu Öğretim Üyesi.

Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı kurucu öğretim üyelerinden Şaşoğlu 1995 yılında profesör oldu.

1980 yılından bu yana sürdürdüğü doktorluk ve akademisyenlik yaşamında 70 binden fazla hasta tedavi etti, önemli klinik ve bilimsel çalışmalara imza attı.

Gazi Üniversitesi’ndeki görevine devam ederken Almanya Münih’de bulunan Ludwig Maximilian Üniversitesi Dermatoloji Bölümü’ne misafir öğretim üyesi olarak davet edildi. Ardından özel davetli olarak Amerika Birleşik Devletleri Boston Medical School Research Center’da bilimsel çalışmalar için çağrıldı. Türkiye’ye döndükten sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden emekli oldu.

Şimdiye kadar dermatolojik sorunların tedavisi ve önlenmesi ile ilgili yedi adet uluslararası patent başvurusu sahibi olan Şaşoğlu, aynı zamanda uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış 80’den fazla orijinal bilimsel araştırma ve makalenin de sahibi. Akademisyenlik yaşamındaki çalışmalarından ve araştırmalarından elde ettiği birikim ve ulaştığı bilimsel neticeler üzerine kendi eşsiz formülasyonlarını geliştirmek amacıyla yetkin bir ekip oluşturdu.

Cilt ve saç sağlığı ile ilgili ürün geliştirme çalışmalarına başladı. Saç, cilt ve genel sağlık problemlerinin önlenmesi ve tedavi edilmesine yönelik yaptığı klinik çalışmalarına ve bilimsel araştırmalarına İstanbul’da kurduğu klinikte ve Ar-Ge merkezinde ara vermeden devam ediyor.

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu İletişim Bilgileri: 

Adres
Nispetiye Cad. Zeytinoğlu Sok. Arzu-1 Apt. No:25/25 Etiler/İstanbul

Telefon
0212 352 25 34

Web sitesi


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu