Oyun

PUBG Mobile’daki En İyi 5 DMR

PUBG Mobile’daki En İyi 5 DMR. DMR’ler, PUBG Mobile’daki AR ve Bolt aksiyon keskin nişancı tüfekleri arasındaki boşluğu dolduruyor. PUBG Mobile’da altı farklı DMR türü mevcuttur. Bazıları oyundaki tüm haritalarda bulunurken, bazıları sadece seçici haritalarda mevcuttur. Bu sınıflandırma, damlalardan ve aynı zamanda normal zemin ganimetinden gelen tabancaları içerir. PUBG Mobile’daki ilk beş DMR’ye bakalım.

PUBG Mobile’daki ilk beş DMR

1: Mini 14

Mini 14, PUBG Mobile’daki Erangel, Miramar ve Vikendi haritalarında yer yağmalarında bulunan yarı otomatik bir tüptür. 5.56 mm kalibrelik mermi alır.

PUBG Mobile topluluğundaki birçok profesyonel oyuncunun en çok kullanılan silahlarından biridir. Bu silah, orta ve uzun menzilli savaşlar için etkili bir şekilde kullanılabilir ve bazen başka bir seçenek olmadığında yakın mesafeli savaşlarda kullanılabilir.

Hasar:  46

Dergi kapasitesi:  20 (genişletilmiş mag kullanılarak 30’a kadar genişletilebilir)

Mermi hızı: 990 m / s

Ateş hızı : 0.100 saniye.

Kapsam : Her kapsam eklenebilir.

Şununla birleştiğinde : M416, Groza, M762, AKM, Scar-l ve diğer AR’ler.

PUBG Mobile’daki bu silah, DMR kategorisindeki en düşük hasara sahiptir, ancak yüksek mermi hızıyla telafi eder. Bu silahın hasarı 420 metre mesafeden sonra azalır, ancak etkili bir şekilde kullanılırsa çok yönlü olabilir.


2: SKS  (Samozaryadny Karabin sistemy Simonova)

Smozaryadny Karabin Sistemy Simonovaa olarak da bilinen SKS, PUBG Mobile’daki tüm haritalarda bulunan bir DMR’dir. Bu top 7,62 mm kalibreli mermi kullanıyor.

SKS orta menzilli ve yakın menzilli kavgalarda etkilidir. Yüksek geri tepmesi nedeniyle uzun menzilde kontrol edilmesi daha zordur. Bununla birlikte, bu DMR çoğu eki alabilir ve bu da tüm savaş aralıklarında etkili olmasını sağlar.

Hasar:  55.

Şarjör kapasitesi:  10 (uzatılmış mag kullanılarak 20’ye kadar genişletilebilir).

Mermi hızı: 800 m / s.

Ateş hızı: 0.09 saniye.

Kapsam: E çok kapsam eklenebilir.

İle birlikte: AKM, M416, M762, Scar-l ve diğer AR’ler.

SKS, Mini 14’ten daha yüksek yetenekli bir kap tabancasıdır. Ancak, çok fazla ek alabileceği ve verebileceği hasar nedeniyle, SKS’nin yaptığı birçok oyuncu için tercih edilen bir seçimdir. Bu silah kavgalarda çok sık görülmüyor. Bunun nedeni, oyuncuların SKS’nin daha kullanışlı olmasını sağlamak için tüm ekleri bulmaktan daha düşük geri tepmeli silahları tercih etmeleridir.


3: SLR  (Kendinden Yüklemeli Tüfek)

Kendinden Yüklemeli Tüfek olarak da bilinen SLR, PUBG Mobile’daki tüm haritalarda bulunur. SKS’nin daha iyi veya gelişmiş bir sürümüdür. SKS gibi, SLR de 7.62 mm kalibreli mermilerle birlikte birkaç başka benzerliğe de sahip.

SLR, SKS’ye kıyasla daha yüksek bir geri tepmeye sahiptir. Bu silahın verdiği hasar da SKS’ye göre daha fazla. Bir SLR’nin mermi hızı, mermiyi SKS’ninkinden daha az yapan SKS’den daha fazladır.

Hasar:  58.

Şarjör kapasitesi:  10 (uzatılmış mag kullanılarak 20’ye kadar genişletilebilir)

Mermi hızı: 823 m / s.

Ateş hızı: 0.084 saniye.

Kapsam : Her kapsam eklenebilir.

Şununla birleştiğinde: M762, M416, Scar-l, AKM ve diğer AR’ler.

Bir oyuncunun geri tepmesini azaltmak için zamanı varsa SLR uzun menzilde daha etkilidir. SKS’nin aksine, SLR’nin ön tutuşu yoktur. SLR, büyük bir harita olan PUBG Mobile’ın Miramar haritası için iyi bir silah ve uzun menzilli kavgalar bu haritada en yaygın olanı.


4: QBU

QBU tartışmasız PUBG Mobile’daki en iyi ikinci DMR’dir. Bu silah sadece Sanhok haritasında bulunur ve karşılığı olan Mini 14’e benzer. Her iki silah da 5.56 mm kalibreli mermi kullanır.

Mini 14 ile karşılaştırıldığında, bu tabancanın daha düşük geri tepmesi vardır, bu da bi-pod (stand) nedeniyle yüzüstü hareket ederken daha da azalır. Her iki silahın verdiği hasar benzer ancak QBU, hasarın önündeki Mini 14’ün önünde iki isabet puanı var.

Hasar:  48.

Şarjör kapasitesi:  10 (uzatılmış mag kullanılarak 20’ye kadar genişletilebilir)

Mermi hızı: 945 m / s.

Ateş hızı: 0,094 saniye.

Kapsam: Her kapsam eklenebilir.

İle birlikte: QBZ, M416, AKM, M762 ve diğer AR’ler.

QBU, bipodu nedeniyle PUBG Mobile’daki en kararlı DMR’dir. Oyundaki tüm haritalar için en uygun DMR’dir. Ancak, PUBG Mobile’daki diğer haritalarda bulunmaması, oyunda Sanhok haritası için en iyi DMR olmasını sağlıyor.


5: MK14 EBR

MK14, sadece hava damlalarında bulunan gelişmiş bir savaş tüfeğidir. Otomatik modu ve yüksek hasar verme kapasitesi nedeniyle PUBG Mobile’daki en iyi DMR’dir. Bu tabanca, SKS ve SLR’de de kullanılan 7.62 mm’lik bir kalibre kullanır.

MK14 topu, otomatik ateşleme modu nedeniyle yakın mesafeden çok tehlikelidir. Profesyonel oyuncuların çoğu, uzun menzilli geri tepmesi nedeniyle bu silahı uzun menzilli çatışmalar için kullanmıyor. Ancak bipodu, yüzüstü pozisyonda çekim yaparken çok daha kararlı hale getirir.

Hasar:  60.

Şarjör kapasitesi:  10 (uzatılmış mag kullanılarak 20’ye kadar genişletilebilir)

Mermi hızı: 853 m / s.

Ateş hızı: 0.09 saniye.

Kapsam: Her kapsam eklenebilir.

Şununla birleştiğinde: M416, M762, AKM, Groza, Scar-l ve diğer AR’ler.

MK14 sadece damlalarda mevcut olduğundan, bu silah PUBG Mobile’da bulmak çok nadirdir, ancak yakın mesafeli çatışmalarda denemeye değer. Otomatik modu, yakın mesafeli savaşlarda ve bir bileşiğe girerken kullanılabilir. MK14, belirli durumlarda yakın dövüşlerde üç düşmanı kolayca yok edebilir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 PUBG Mobile Hesaptan Hesaba UC Gönderme 

👉 PUBG Mobile M416 Skin Bedava

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu