Kimdir

Ramazan Mirzaoğlu Kimdir, Nerelidir? Ramazan Mirzaoğlu Hayatı ve Biyografisi

Siyasetçi ve Akademisyen Ramazan Mirzaoğlu hakkında tüm merak edilenler.

Ramazan Mirzaoğlu Kimdir, Nerelidir?. 21. dönem MHP Milletvekilliği ve 57. Hükümet döneminde Denizcilikten sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulunan Ramazan Mirzaoğlu aynı zamanda Akademisyen dir. 1945 yılında Kırşehir’in Kaman ilçesinde doğan Mirzaoğlu, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. Peki Siyasetçi ve Akademisyen Ramazan Mirzaoğlu hangi partiden? Ramazan Mirzaoğlu Hayatı ve Biyografisine dair tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Ramazan Mirzaoğlu Kimdir, Nerelidir?

Ramazan Mirzaoğlu,1945 yılında Kırşehir‘in Kaman ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde de doktora eğitimi aldı. Bunun yanında Selçuk Üniversitesi’nde öğretim üyeliği, anabilim dalı başkanlığı, kimya bölümü başkanlığı ve fen edebiyat fakültesi dekanlığı da yaptı. Evli ve üç çocuğu bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir.


Ramazan Mirzaoğlu Hayatı ve Biyografisi

Ramazan Mirzaoğlu 18 Nisan 1999 siyasete atılarak Milliyetçi Hareket Partisi 21. Dönem’de Kırşehir milletvekili seçildi. Ayrıca 57. Hükümet’te de denizcilikten sorumlu Devlet Bakanlığı görevini yürüttü. Öte yandan bu dönemde İstanbul ile Çanakkale boğazlarının gemi geçiş güvenliğini sağlamak amacıyla Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistemi’ni kurarak faaliyete geçirmiştir.


Ramazan Mirzaoğlu: Twitter 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu