Kimdir

Rana Kibar Kimdir, Kaç Yaşında? Rana Kibar Hayatı ve Biyografisi

Rana Kibar Kimdir, Kaç Yaşında? Rana Kibar Hayatı ve Biyografisi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi yeni rektörü olarak atanması sonrasında merak edilen isimler arasında yer alan Prof. Dr. Rana Kibar Nerelidir? Gelin birlikte Prof. Dr. Rana Kibar hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Rana Kibar Kimdir?

20 üniversitenin rektör ataması yapılması sonrasında Manisa Celal Bayar Üniversitesine yeni atanan Rana Kibar Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. Öncelikle Manisa Celal Bayar Üniversitesi hakkında kısaca bilgi verelim. 1992 yılında kurulan üniversite, son Osmanlı Mebusan Meclisi’nde Saruhan Mebusluğu yapmış olan önde gelen devlet adamlarından Celal Bayar’ın adını taşımaktadır. Bayar, ayrıca Mustafa Kemal’in silah arkadaşlarından birisidir.

Gelelim en çok merak edilen Rana Kibar hakkındaki detaylara. Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rana Kibar 1 Ağustos 2023 itibariyle Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin yeni rektörü oldu. Önemli akademik çalışmalarda bulunan Kibar, çok sayıda makale yazdı ve uluslararası yayınlar gerçekleştirdi.

Alanında deneyimi ve çalışmaları ile de adından söz ettiren Prof. Dr. Rana Kibar’ın uzmanlık alanı “Klasik ve Fiziksel Optik”tir. Prof. Dr. Rana Kibar Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin ikinci kadın rektörü oldu.


İlginizi Çekebilir 👇

👉Prof. Dr. Mehmet Saltan Kimdir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu