Kimdir

Saliha Erdim Kimdir, Nerelidir? Saliha Erdim Hayatı ve Biyografisi

Saliha Erdim Kimdir, Nerelidir?. Son dönemde sosyal medyada verdiği konferanslardan kısa videolarını gördüğümüz Saliha Erdim Yorumları ve Aile hayatına dair yazdığı yazılar ve etkileyici konuşmalarıyla dikkatleri üzerine çeken  Saliha Erdim hangi cemaaten olduğu da merak edilmekte. Saliha Erdim Seans Ücreti 2024 Ne Kadar? olduğunu araştırılmakta. Gelin Birlikte Saliha Erdim Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Saliha Erdim Kimdir, Nerelidir?

“Aile Okulu” altında yüzlerce sohbetlerde konferans veren Saliha Erdim aslen nereli, kaç yaşında? oldukça merak edilmekte. 1956 Samsun Havza doğumlu. İlkokulu Vezirköprü’de orta okulu Çorum Sağlık Okulu’nda, liseyi Zeynep Kamil Sağlık Meslek Lisesi’nde okudu. Yüksek öğrenimine Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulu’nda devam ederken, üniversite çevrelerinde odaklanan terör olayları sebebiyle yarım bırakmak zorunda kaldı.

Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü’nde okudu fakat kıyafet engeli yüzünden mezun olamadı. Ancak, eğitim sürecini, çeşitli çevre ve ortamlarda, yaygın eğitim kurumlarında devam ettirdi. Kişisel gelişim-yaşam yönetimi, diksiyon ve fonetik, iletişim becerileri ve beden dili, holistik sağlık, eğitimcinin eğitimi, Ya-pa okul öncesi eğitimi, alanlarında kurslara-seminerlere katılıp belgeler aldı.

Seksenli yıllarda, çalışma hayatı içinde bulundu. Ankara’da, Etimesgut Sağlık Grup Başkanlığı’na bağlı Yenikent Sağlık Ocağı’nda iki yıl Halk Sağlığı Hemşireliği yaptı. Bu görevinden, kıyafet problemi yüzünden istifa etmek zorunda kaldı. Daha sonra, İstanbul’da Fazilet Kız Kur’an Kursları’ n da okul hemşiresi olarak görev alıp üç yıl kadar çalıştı. 1983 Yılının sonlarında, evlilik ve aile hayatının başlamasıyla birlikte iş hayatı sona erdi. Ancak, aile, çocuk ve eğitimle ilgili çalışmaları aralıksız devam etti.

1989 Yılının sonlarında TEKSEN Limited Şirketi adına başlatılan “Anne Eğitimi Kursları’ n da, organizatör ve eğitimci olarak görev aldı. 1994-1995 Yılları arasında, Ankara’da, Umut Radyo’da Çocuk ve Aile Eğitimi üzerine programlar yaptı. Ayrıca, Öncü Eğitim Kurumları bünyesinde yapılan “Aile Okulu” çalışmalarında, organizatör ve eğitimci kadrosu içinde yer aldı.


Saliha Erdim Hayatı ve Biyografisi

Yaklaşık yirmi beş yıldır, çeşitli yaygın eğitim kurumlarında ve çevrelerinde, yurt içi ve yurt dışında, çocuk-aile-eğitim eksenli ders, kurs, konferans, seminer, sohbet faaliyetlerinde bulunuyor. Marmara FM’de 1997 Yılından beri, eşi Zekeriya Erdim’le birlikte “Aile Okulu” programı, Mayıs 2003’den 2006 temmuz ayına kadar münferiden “Hanımefendi” adlı haftada beş gün kuşak programı yaptı.

Bir yıl Seyr Fm de eşi ile birlikte aile okulu ve münferiden de dört yıl Hanımefendi isimli programı hazırlayıp sundu. Ayda bir yayınlanan Mektup Dergisinde, üç yıl “Sıradan Konulara Sıradışı Yaklaşımlar” başlığı altında eğitici yazılar yazdı, başka dergilerde de yazıları yayınlandı. Bir süre Yenidünya dergisinde aylık yazılar yazdı.

👉 Hafız Murat Kimdir, Nerelidir?


Saliha Erdim Eğitimleri

Dr. Tamer Dövücü’den (Milton Ericson Enstitüsü Türkiye temsilcisi Başkanı), NLP practitioner, master practitioner ve master practitioner advens eğitimlerini eğitimi alarak, NLP uygulayıcısı oldu.

Uzm. Psikolog Şirin Düvenci’den iki yıl “Rorschach (roşa) kişilik testi” “TAT (tematik algı testi)” eğitimi aldı.

İngiliz Aile Terapisti Stephen Bray’den 180 saat “Temel aile terapisi eğitimi” aldı.
Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan dört yıl kognitif (bilişsel) ve Davranışçı Terapi eğitimi aldı ve süpervizyonu da tamamladı.

2005 yılında İstanbul’da Yenigün Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından yılın annesi seçildi.

02 Ağustos 2008 tarihinde POEM de (Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezi) tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Esra Aslan tarafından verilen “Yaratıcılığın ABC”si eğitimini aldı.

11 ekim 2008 tarihinde Kognitif ve Davranışçı Terapileri Derneği tarafından düzenlenen ve Adam Radomsky tarafından verilen ve 7 saatlik “Tedavisi güç mü? Artık değil! OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisinde BDT” konulu eğitimi aldı.

20-21 Eylül 2008 tarihinde Kognitif ve Davranışçı terapileri Derneği tarafından düzelenen ve Nikolos Kazantzis, ph. D tarafından vrilen 12 saatlik “Güçlü bir terapötik değişim aracı olarak ev ödevleri: Ev ödevlerine uyum nasıl artırılabilir? Zor vakalarda ev ödevleri” konulu eğitimi aldı.

20 Mart 12 Haziran 2009 tarihleri arasında POEM de (Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezi) tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Mücahit Öztürk tarafından ver “Çocukluk ve ergenlik dönemi ruh sağlığı” eğitimini aldı.


Saliha Erdim Muayene Ücreti

Saliha Erdim seans ücreti ise kamuoyunda fazla bilinmiyor. Ücretleri öğrenmek için bizzat bürosunu arayarak fiyat almanız gerekiyor.

Saliha Erdim Muayene Adresi:

Kısıklı Mah. Alemdağ Cad. No:60, Masaldan İş Merkezi, B Blok Da:9, 34692 Üsküdar/İstanbul


İnstagram 👉 Saliha Erdim

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu