Kimdir

Sami Levi Kimdir, Aslen Nereli? Sami Levi Hayatı ve Biyografisi

Sami Levi Kimdir, Aslen Nereli?. Son günlerde gündeme gelen isimlerden olan Sami Levi Kaç Yaşında? merak edilmekte. Şarkılar Bizi Söyler programına katılarak tekrar kendini hatırlatan Sami Levi Ailesi Kim? Sefarad grubu solisti olan Sami Levi bir dönem Survivor konuğu da olmuştur. Gelin birlikte Sami Levi Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Sami Levi Kimdir?

Sefarad grubu solisti olarak tanınan Sami Levi, Survivor- Yunanistan’ın yarışma adaylarından olmuştu. son olarak Şarkılar Bizi Söyler Programına katıldıktan sonra araştırılmaya başlandı. Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüyen Sami Levi, bir zamanların popüler müzik grubu Sefarad’ın solistiydi. Grubun bas gitaristi Cem Stamati, gitaristi ise Ceki Benşuşe’ydi.

Sami Levi, 13 Nisan, 1981’de dünyaya geldi. 1998 yılı Göztepe Lisesi mezunu. 5 yaşında ana okulunda müzikle tanıştı. İlkokul öğretmeni Levi ailesini Sami’nin sesi konusunda uyardı ve mutlaka değerlendirmesini söyledi. Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüyen Sami, bu şarkıları anneanne ve babaannelerinden dinledi. Aile büyükleri tarafından kullanılan Ladino dilinde ve şarkılarla Sefarad kültürünü öğrendi. 1996’da Cem Stamati’ yle olan arkadaşlığı Sami’yi Sefarad Grubu ile tanıştırdı. Yaklaşık 8 yıldır Sefarad müziğiyle profesyonel olarak uğraşan Sami Levi grubun solistidir.

👉 Prof. Dr. Akın Levent Kimdir, Nerelidir? 


Sami Lavi‘nin hayatı şarkıları ve katıldığı televizyon programları ile dikkat çekiyor. Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüyen Levi, Müziği ile adından söz ettiren Sami Levi’nin hayatı ekran başındakiler tarafından gündeme geldi.

İnstagram 👉 Sami Levi 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu