Kimdir

Savaş Kerimoğlu Kimdir, Nerelidir? Savaş Kerimoğlu Hayatı ve Biyografisi

Son günlerin en çok merak edilen isimlerinden olan Savaş Kerimoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Gündeme dair yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Savaş Kerimoğlu alevi mi? Halk TV den ayrıldı mı? Usta Gazeteci ve yorumcu Savaş Kerimoğlu Nerede Çalışıyor? Gelin birlikte Savaş Kerimoğlu Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Savaş Kerimoğlu Kimdir?

Günaydın Türkiye programı ile HALK Tv ekranlarında gördüğümüz Savaş Kerimoğlu, en çok merak edilen isimlerden oldu. Baba tarafından aslen Ardahan’ın Damal İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Kerimoğlu2 nun abisi Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu’dur. Ardahan Milletvekili aday adayı olan Mutlu Kerimoğlu isminde bir kardeşi daha vardır. 2019 yılının Kasım ayında babası Celal Kerimoğlu hayata gözlerini yummuştur. Vefatının ardından memleketi Ardahan’da toprağa verilmiştir.

1995 ve 2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. Mesleki kariyerine ilk olarak ATV ekranlarında muhabir olarak başlamıştır. 9 sene ATV bünyesinde çalışmış daha sonra, Show TV Haber Müdürü olmuştur. 10 sene gibi bir süre de Show TV bünyesinde çalışan Kerimoğlu içerik üretimi ve yönetimi bölümlerinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.


Savaş Kerimoğlu Hayatı ve Biyografisi

Tecrübesi ve iş deneyimi oldukça zengin olan Kerimoğlu, ilk olarak ATV ekranlarında haber muhabiri olarak görev yaptı. ATV ekranlarına 9 yıl hizmet verdikten sonra, iş hayatına Show TV’nin haber müdürü olarak devam etti. Show TV bünyesinde 10 yılı aşkın içerik üreten ve yönetimde bulunan Savaş Kerimoğlu şimdilerde ise Halk TV’de sabah haberlerini sunuyor. Savaş Kerimoğlu hakkında yapılan yorumların çoğu olumlu.

Diksiyonu temiz, tarafsızlık çabası olumlu, araştırmacılığı kuvvetli, kulis bilgilerini mantık süzgecinden geçirerek aktaran Savaş Kerimoğlu, En son ise Halk Tv ekranlarında Savaş Kerimoğlu ile Günaydın Türkiye isimli programı ekran severler ile buluşturmuştur.

Usta gazeteci sunucu Kerimoğlu, Irmak Kerimoğlu ile evlidir. Eşi Irmak Kerimoğlu da Psikolog, muhabir-spiker olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu