Kimdir

Savcı Sayan Kimdir, Nerelidir? Savcı Sayan Hayatı ve Biyografisi

Savcı Sayan Kimdir, Nerelidir?. Soruları merak edilen isimler arasında yer alıyor. 2015 yılında CHP’den AK Partiye geçen Savcı Sayan 2019 Türkiye yerel seçimlerinde AK Parti’den Ağrı belediye başkanı seçildi. Savcı Sayan, 2023 Genel Seçimlerinde milletvekili adayı olmak için Ağrı Belediye Başkanlığından istifa etti. İşte Savcı Sayan Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Savcı Sayan Kimdir, Nerelidir?

Savcı Sayan 1971 yılında Ağrı‘nın Tutak ilçesinde doğmuştur. 2024 yılı itibariyle 53 yaşındadır. Tarım ve inşaat sektörüyle de uğraşan Sayan, evli ve bir çocuk babasıdır. Kürt asıllı olan Savcı Sayan, 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olarak 1971 yılında Ağrı’nın Tutak ilçesinde dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise öğreniminin ardından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Bir süre öğretmenlik de yapan Sayan, ulusal kanallarda yorumculuk, bölgedeki töre cinayetleri üzerine yazdığı makaleler çeşitli gazetelerde yayınlandı. Sayan, ayrıca gençlik üzerine kitaplar yazdı.


Savcı Sayan Hayatı ve Biyografisi

Savcı Sayan 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirdi. 1999 ve 2004 yerel seçimleri’nde CHP’den Tutak belediye başkan adayı oldu. .

CHP genel merkez MYK üyeliklerinde bulundu. 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi’nde Recep Tayyip Erdoğan lehine seçim çalışmaları yapan Savcı Sayan, 2015 yılında AK Parti’ye geçti ve İzmir’den milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi. 2019 Türkiye yerel seçimleri’nde AK Parti’den Ağrı belediye başkan adayı oldu ve seçildi. .

Savcı Sayan, 2023 Genel Seçimlerinde milletvekili adayı olmak için Ağrı Belediye Başkanlığından istifa etti.

Savcı Sayan: Twitter

Savcı Sayan: Instagram


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu