Kimdir

Seda Selek Kimdir, Nereli? Seda Selek Hayatı ve Biyografisi

Seda Selek Kimdir, Nereli? Halk TV ana haber bülteni sunucusu Seda Selek en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Birçok TV kanalında sunuculuk ve moderatörlük yapan Seda Selek Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenlere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Seda Selek Kimdir, Nereli?

Son günlerin en çok merak edilen isimlerinden olan Seda Selek, 1980 yılında İstanbul‘da doğdu. Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu. 1999 yılında Kuşdili Eğitim Merkezi’nde altı ay süresince, TRT spikerleri, tiyatrocu ve seslendirme sanatçılarından diksiyon ve spikerlik eğitimi aldı. Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra 2000 yılında Number One TV’de sunuculuk yaparak medya sektörüne adım atmıştır.

Ardından Kadınlar Meclisi adlı programda sunuculuk yapan Seda Selek, aynı kanalda Günün Manşeti adlı programı da sundu. Haberler.com okumaya devam edin. Sizlere en doğru bilgileri tarafsız şekilde iletiyoruz. Birçok tv kanalında sunuculuk ve moderatörlük yapan Selek, son olarak Halk TV’de yer almaktadır.


Seda Selek Hayatı ve Biyografisi

Seda Selek, medya dünyasına 2000 yıllarının başında “Number One Tv” ile başladı. Daha sonra TV8’de devam etti. TV8’de çalışmalarını sürdürdükten sonra bu kez TGRT ekranlarında haper spikeri olarak yer aldı. Daha sonra Kanal 24’te geçen Seda Selek burada çeşitli programlara imza attı. Burada “Kadınlar Meclisi”, “Esas Mesele” ve “Günün Manşeti” adlı programları sundu. 2012 senesinde Kanal 24 ekranlarında canlı yayında fenalaşması ile gündeme gelmişti.

Meslek hayatı boyunca en üst düzeyde siyasetçiyle, ekonomi, sanat ve toplum yaşamının en önde gelen isimleriyle röportaj ve programlar yaptı. Selek, aynı zamanda birçok özel açılış, kongre ve organizasyonlarda moderatörlük ve sunuculuk yapıyor. Tunç Arslanalp ile 2008 yılında evlendi. Bu evliliklerinde “Duru” isminde bir kızları bulunmaktadır. Haber Global televizyon kanalının ekran yüzü olan, sabahları haber sunan Seda Selek adını verdiği “Seda Selek ile Türkiye’de Sabah” programını sunan Seda Selek son olarak Halk TV’ye transfer oldu.

Seda Selek şimdilerde Halk TV’de haber programlarını sunuyor.  Kastamonu’daki sel bölgesine ait haberleri sunarken ilginç anlar yaşandı. Kastamonu’da selin vurduğu Bozkurt ilçesinde tahliye çalışmaları sürüyor. Şu ana kadar 6 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde birçok kişi evlerinde mahsur kaldı. Arama kurtarma ekiplerinin yoğun çalışmalar sürdürdüğü bölgede son gelişmeleri Halk TV muhabiri Mevsim Uysal bölgeden canlı aktardı.

Seda Selek’in sunduğu ‘Haber Masası‘ programına bağlanan ve son durumu canlı yayında anlatan muhabir Mevsim Uysal gelişmeleri aktardığı sırada selden dolayı kaldığı binada mahsur kalan küçük kız çocuğunun kurtarıldığı anlar kameralara yansıdı.


Instagram: Seda Selek

Twitter 👉 Seda Selek 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu