Kimdir

Sedat Kılınç Kimdir, Nerelidir? Sedat Kılınç Hayatı ve Biyografisi

Sedat Kılınç Kimdir, Nerelidir?. Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç‘ın televizyon programı öncesi 100 kişiye yakın bir grup tarafından saldırıya uğradım açıklamasının ardından merak edilen isimlerden oldu. Peki Sedat Kılınç Kaç Yaşında? İşte Sedat Kılınç Hayatı ve Biyografisi

Sedat Kılınç Kimdir, Nerelidir?

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine tepki gösteren MHP Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç partisinden istifa etti. Sedat Kılınç, katıldığı bir televizyon programında saldırıya uğradığı iddia etti. Sedat Kılınç, “Değerli dostlar, ben iyiyim televizyon programı öncesi 100 kişiye yakın bir grup tarafından saldırıya uğradım. Hastanede tedavi altındayım” dedi.

1978 doğumlu Elazığ nüfusuna kayıtlı olan Sedat Kılınç evli ve dört çocuk babasıdır. İlk ve orta öğrenimini Kayseri Gesi Kasabasında liseyi Fevzi Çakmak Lisesinde üniversiteyi de Erciyes Üniversite’sinde tamamlamıştır. Üniversite yıllarında iş hayatına atılan Sedat Kılınç eğitimini tamamladıktan sonra mobilya imalat fabrikasında yöneticilik yapmıştır.


Sedat Kılınç Hayatı ve Biyografisi

Sedat Kılınç 2004 yılında mobilya satış alanın da bölge distribütörlüğü ve imalat yapan bir firma kuran Sedat Kılınç daha sonra da PVC doğrama firması kurarak imalat yapmıştır. 2007 yılı sonunda bu şirketleri devrederek 2008 yılı itibariyle Suat Altın İnşaat Bünyesine katılmıştır. Sedat Kılınç inşaat olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Sedat Kılınç, MÜSİAD, Kocasinan Diyanet Vakıf Yönetimi, Kayseri Spor Kulübü Yönetimi, AKS Grup Yönetim Kurul Başkanlığı, Erciyes Güvenlik Onursal Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu