Kimdir

Sedef Kabaş Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında? Sedef Kabaş Hayatı ve Biyografisi

Sedef Kabaş Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?. Gazeteci Sedef Kabaş Halk TV ve Tele 1 TV ‘de programlara çıkarak siyasi gündem ile ilgili yaptığı yorumlar ile adından söz ettiriyordu. Sedef Kabaş hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin sorduğu Sedef Kabaş Hangi Kanalda? Sedef Kabaş Hayatı ve Biyografisi dair tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Sedef Kabaş Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

Gazeteci, sunucu ve TV programcısı olan Sedef Kabaş 1970 yılında İngiltere‘nin Londra eyaletinde dünyaya geldi. 52 yaşında olan Kabaş Özel Dost Lisesi ve 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Fulbright Bursu ile okuduğu Boston Üniversitesinde Televizyon Haberciliği üzerine yüksek lisans yaptı. Sedef Kabaş, 27 Haziran 2009 tarihinde Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlendi. 2010 yılında Yavuz adında bir oğlu oldu.


Sedef Kabaş Hayatı ve Biyografisi

Sedef Kabaş, Atlanta CNN International’da çalışan ilk Türk gazetecidir. NTV, ATV, TV 8, SKY Türk gibi çeşitli TV kanallarında programlar hazırlamıştır. 90’larda sunduğu Portreler programına: Cem Karaca, Ahmet Kaya, Recep Yazıcıoğlu, Gazanfer Özcan, Cüneyt Arkın, Tarkan, Sakıp Sabancı, Hulki Aktunç, Üzeyir Garih, Hayrettin Karaca, Avni Arbaş, Mümtaz Soysal ve Uğur Dündar gibi birçok farklı alanda ünlü konuklar ağırlamıştır.

En son TRT 2’de Medya Medya isimli programı hazırlayıp sundu. Marmara Üniversitesinden iletişim doktorasını aldı. “Almanya’da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ En İyi Ekonomi Haberi Ödülü’nü kazandı. Power FM radyosunun kurucu ekibinde yer aldı ve haber bültenlerini hazırlayıp sundu.

2007 yılında Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık şirketini kurmuştur. Hâlen üst düzey yöneticilere iletişim koçluğu yapmakta, şirketlere iletişim ve medya alanında eğitimler vermektedir.

52 yaşındaki Sedef Kabaş, konferans ve seminerlerde “konuk konuşmacı” olarak iletişim, iş ve medya dünyasına dair tecrübelerini, pratik bilgileri ve son trendleri paylaşmaktadır. Master of Ceremony: Ulusal ve uluslararası pek çok basın toplantısı, konferans, kongre ve fuarlarda Türkçe ve İngilizce MC olarak görev almaktadır.


Sedef Kabaş Hangi Kanalda?

Sedef Kabaş, zaman zaman Halk TV ve Tele1 TV’de programlara çıkmaktadır. Ayrıca YouTube üzerinden de birçok kez yayın yapıyor.

Kitapları :
2003 – Sesli Düşünenler
2005 – Zamanı Dize Getirenler
2007 – 41 Kadın 41 Öykü – İpek Dokulu Başarılar
2009 – Soru Sorma Sanatı
2008 – 60 Kadın 60 Öykü
2010 – Hayatını Seçen Kadın


Sedef Kabaş: Twitter

Sedef Kabaş: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu