Kimdir

Şef Rafet İnce Kimdir? Şef Rafet İnce Nerede Çalışıyor? Şef Rafet İnce Hayatı ve Biyografisi

Şef Rafet İnce Kimdir? Şef Rafet İnce Nerede Çalışıyor? Şef Rafet İnce Hayatı ve Biyografisi. MasterChef programına konuk olan ve sonrasında merak edilen isimler arasında yer alan Şef Rafet İnce Kaç Yaşında? Rafet İnce Aslen Nereli? Gelin birlikte Rafet İnce hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Şef Rafet İnce Kimdir?

Günümüze değin bir çok başarılı projede yer alan ve kendine has tarzı ile mutfağı sanatsallaştıran Şef Rafet İnce Kimdir? Özellikle MasterChef programı konuğu olması sonrasında merak edilen isimler arasında yer aldı. 1981 yılında Konya’da dünyaya gelen Rafet İnce, 2023 yılı itibari ile 42 yaşındadır ve aslen Konyalıdır. 

Ekranlarda sıklıkla görmeye alışkın oldupumuz şef Rafet İnce, Youtube kanalından videolar yayınlarak izleyicileri ile buluşmaktadır. Mesleğe aslında lise yıllarında başlayan Rafet İnce; Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından ise başarıları ile devlet tarafından aldığı bursla, “Le Cordon Blue College of Culinary Arts”ta ve “Toscan-Cascina”da F&B eğitimi görüp staj yaptı.


Şef Rafet İnce Nerede Çalışıyor?

Günümüzde, Avrupa’nın en iyi iş oteli seçilen Anadolu yakasının incisi Wyndham Grand Kalamış Hotel’in executive chef’i olarak görev yapmaktadır.


Şef Rafet İnce Hayatı ve Biyografisi

Ekranların en çok izlenen yarışma programları arasında yer alan MasterChef yarışma programına konuk olması sonrasında gündeme gelen Rafet İnce aslında Mutfak alanın oldukça başarılı şefler arasında yer almaktadır.  Öyle ki; Uluslararası aşçılık yarışmalarında ülkemize sayısız madalya kazandıran Rafet Şef, 2008 “IKA – Dünya Aşçılar Olimpiyatı”nda Türkiye’ye ilk defa 3 olimpiyat madalyası kazandıran tek Türk şeftir.

Başarılarına sürekli üst sıralara taşıyan İnce; “Türkiye Aşçılar Federasyonu” ilk resmi “Aşçılar Milli Takımı”nın da kurucusu olan şefimiz, ulusal ve uluslararası kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Turizm-otelcilik liseleri ve gastronomi eğitimi veren üniversitelerdeki seminer, konferans ve panellere hoca ve konuşmacı olarak katılmış ve ülke çapında ses getiren sosyal sorumluluk projelerine de öncülük etmiştir.

Ayrıca belirtelim ki; Çeşitli ulusal TV kanalında yemek programları yapmıştır. “Chaîne des Rôtisseurs” üyesi olan Rafet Şef, Londra’da yayımlanan BBC Good Food dergisinin 2008 yılından beri şef editörlüğü yapmakta olup, “Wacs – Dünya Aşçılar Konfederasyonu”nun da uluslararası jürilik belgesine sahiptir.

Bunlarla da yetinmeyen Rafet İnce; dünya gastronomi literatüründeki ilk kişisel gelişim ve gastronomi kariyer kitabı olan “CHEF“ kitabının yazarıdır. 2017’de yazarların oskarı olarak değerlendirilen “Gourmand world cookbook awards”da Türkiye adına en iyi yemek yazarı ödülünü almıştır.

Instagram’da Rafet İnce 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu